Ve Çankırı Belediyesi savunma gönderdi!

Ve Çankırı Belediyesi savunma gönderdi!

Çankırı Belediyesi tarafından Abdülhalik Renda Mahallesi 40'ıncı parselde işadamı

Mehmet Silahsız ve ortaklarına ait özel konutta "hukuksuz" olarak gerçekleştirilen "plan tadilatları" ile ilgili başta Belediye Başkanı İrfan Dinç ve 23 meclis üyesi hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan "soruşturma" sonrası gelişmeler var.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Bakan Beşir Atalay'ın "soruşturma izni" vermesinden sonra, konuyla ilgili olarak Çankırı Belediyesinin bakanlığa "savunma" yazısı gönderdiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, sözkonusu soruşturma iznine yol açan "plan tadilatı", Belediyenin hukukçuları ve imar tadilatı ile ilgili yetkili birimlerce masaya yatırılarak kaleme alınan "savunma" yazısının İçişleri Bakanlığına ulaştırıldığı yönünde.

Kendilerinden görüş aldığımız hukukçular, bundan sonraki aşamanın İçişleri Bakanlığının, Çankırı Belediyesinden gelen "savunma"yı inceleyerek, açıklamayı yeterli de bulabilirler, şayet aksi olursa görevlendirilecek müfettişler aracılığıyla konunun "yerinde incelenmesini" isteyebilir şeklinde görüş belirttiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler