Ve Kulüp Başkanı Metin Koç oldu!

Ve Kulüp Başkanı Metin Koç oldu!

Çankırı Belediyespor'un bugün gerçekleştirilen olağanüstü kongresinde Sevda Karaali

Şireci yönetiminin hesaplarının "ibra" oylaması 18'e karşı 23 olarak sonuçlanınca yasalara göre oturumun divan başkanlığı görevinde bulunan Metin Koç, yasa gereği "gündemin 5'inci maddesi sonuçlanıncaya kadar" Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı oldu!

Bugün Çankırı'da Uzay Düğün Salonunda gerçekleştirilen olağanüstü genel kurula başta Belediye Başkanı İrfan Dinç olmak üzere Sevda Karaali Şireci ile birlikte toplam 41 delege katıldı. Olağanüstü Genel Kurulda Sevda Karaali Şireci'nin kendi dönemiyle ilgili olarak hesapları tek tek delegelere anlatmasına karşın, kongreye "tam kadro" halinde gelen "belediye grubu"nun karşı oylarıyla 23'e 18 olarak sonuçlandı ve hesaplar "ibra" edilmedi. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz...

SEVDA KARAALİ ŞİRECİ: ZORLA BAŞKANSIN DİYORLAR!
Olağanüstü kongrenin "böylesi" bir sonuçla tamamlanmasından sonra Ankara'ya dönüş yolunda kendisine ulaştığımız Sevda Karaali Şireci "Nasıl iş anlamış değilim! Zorla başkanlığa devam etmemi istiyorlar. Bunun adı nedir bilmiyorum! Ancak hesapların ibra edilmemesi nedeniyle yarım kalan kongrenin sürecini birlikte izleyeceğiz" dedi.

HESAPLARIN İBRASINA KADAR BAŞKAN:
METİN KOÇ!
Bugün gerçekleştirilen Çankırı Belediyespor'un olağanüstü kongresinde Divan Başkanı olarak Metin Koç seçildi. Tespit edilen gündeme göre 5. madde olarak "hesapların ibrası" yer alıyordu. Bu maddenin oylanması 18 evet, 23 hayır ile gerçekleşti.

İşte, kongre gündeminde 5'inci maddenin bu sonuçla neticelenmesi sonrası, gündemin 6'ncı maddesi olan "Yönetimin istifası" gerçekleşmedi. Olağanüstü kongreye Sevda Karaali Şireci başkanlığındaki yönetimle giren Çankırı Belediyespor, şu saat itibariyle "İstifası gerçekleşmemiş bir yönetim" ve aynı zamanda "hesapları ibra edilmemiş" yönetim olarak yerinde durmakta!

Ancak, "hesapların ibra edilmemesi" nedeniyle gündemin 7'nci maddesi olan "Yeni yönetim belirlenmesi" aşamasına kadar Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı olarak, Olağanüstü Kongrenin Divan Başkanı Metin Koç, "hesapların ibrası" aşamasına kadar Kulüp Başkanı olarak görev yapacak. Katip üyeler İhsan Üvez ve Nihal Sevilmen mevcut yönetimin "hesaplarının" ibra edilmesi için yeni bir gün tayin edecekler. Metin Koç tarafından tayin edilecek gün, toplanacak olan "genel kurul delegeleri" bugün oylanarak "hayır" denilen "5. maddeyi" tekrar oylayacaklar. O gün de bu maddenin oylamasına "hayır" sonucu çıkarsa, Metin Koç, Çankırı Belediyespor'un evrak ve kayıtlarını alarak mahkemeye gidecek ve mahkemeden Çankırı Belediyespor'un "hesapları ibra edilmeyen" yönetimi ile ilgili dava açacak. Sonrası mı...

İKİNCİ FORMÜL: Bugün gerçekleştirilen "olaylı kongrede" Divan Başkanı olarak görev yapan Metin Koç ve divanın diğer iki ismi, kulübü bundan sonra belirlenecek tarihteki "kongreye" götürmeyi kabul etmezse, bu görevi Sevda Karaali Şireci yönetiminin "Denetim Kurulu" üstlenecek ve bu isimler yani Mustafa Karaali, Oğuzhan Şireci ve İsmail Cem Turan  "yarım kalan kongreyi" tamamlama görevini üstlenerek "bugün gerçekleştirilmeyen gündemi" tamamlayacak olan "kongreyi" gerçekleştirecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler