Ve Sevda Şireci istifa etti!

Ve Sevda Şireci istifa etti!

Çankırı Belediyespor Kulüp Başkanı Sevda Karaali Şireci Kulüp Başkanlığı görevinden istifa etti.

Yönetim 9 Aralık 2009 tarihinde olağanüstü kongreye gidiyor.

6 Ağustos 2009 tarihinde Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevini devralan Sevda Karaali Şireci, 4 aydır yürütmekte olduğu Kulüp Başkanlığı görevinden çeşitli nedenlerden dolayı istifa ettiğini bildirdi.

Uzay Düğün Salonunda yaptığı basın toplantısında Şireci, 4 ayın değerlendirmesini yaparak, tüm Çankırılılara desteklerinden dolayı teşekkür etti ve ‘Buraya kadarmış’ dedi.

Dört ay boyunca birçok fısıltı ve dedikodunun yapıldığını bildiren Şireci, “Sizler bu 4 ay boyunca Belediyespor’da neler oluyor ve bitiyor diye merak ediyordunuz. Biz bu kısa zamanda bir spor sevdası oluşturduk burada. 6 Ağustos’da görevi aldık ve 12 günde takımı oluşturduk. Şu anda 21 puanımız var. Açıkça söyleyeyim; kısa zamanda sizin gibi ben de bu puanları alacağımızı tahmin etmiyordum ama Allah yardımcımız oldu. Lider takımları yendik, çok güzel oyunlar sergiledik.” dedi.

“Geçmişe dönsem kulübü kesinlikle A.Ş. olarak alırdım” diyen Şireci, 980 milyar liraya o gün kulübü devraldıklarını ama devamlı önlerine bilanço harici borçların çıktığını ve kendilerini zora soktuğunu aktararak, “Karadeniz ve diğer takımlar bugüne kadar 6-7 kez iddiaya girerken biz 3 kere girdik. Devamlı olarak önümüze başka borçlar geliyor. Biz başta kendimize bir bütçe yapmıştık ama beklediğimiz gibi olmadı. Daha önce destek vereceklerini söyleyenler şu an o destekleri vermedi. Birileri bizden önce destek isteyeceğimiz yerlere gidip önümüzü tıkadı ve bu noktaya geldik” dedi.

“Kamuoyunda ‘Sevda hanım kendine oynuyor’ söylentilerine de açıklık getiren Şireci, “Benim reklama ihtiyacım yok. Hele 600-700 milyar harcayarak reklam yapmaya ihtiyacım hiç yok” dedi.

Basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını da cevaplayan Şireci, “Ben koltuk sevdalısı değilim. Bu işi benden daha iyi yapabileceğine inanan varsa buyursun” dedi.

Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Sevda Karaali Şireci'nin basın toplantısından aktarabileceğimiz bazı cümleler.

- Çankırı Belediye sporu borçlu aldık ancak bizlere belirtilen borçların dışında başka borçlar ortaya çıktı.
- Başarı mazeretlerin üstesinde gelmektir. Görevde olduğumuz süre içerisinde de bunu gerçekleştirdiğimize inanıyorum
- 4 ay gibi kısa bir sürede Çankırı’yı Çankırı Belediyesporu dünyaya tanıttık
- Bu yılkı Çankırı Belediyesporun harcamalarını, bir önceki yılın harcama maliyetlerinin üçte birine indirdik
- Aceminin eşeğini Allah güdermiş!
- Tüm Çankırı halkı Çankırıspora destek ve güç verdi.
- Ben elimi uzattım Çankırı halkı elimden tuttu ve bana destek verdi.
- Sevda hanım kendine oynuyor (kişisel menfaat ve çıkar) Çankırı Belediyesporu kuran sayın Raif Oktay nerede? Bu bir bayrak yarışıdır. Bunca yönetici değişti bunlar neredeler? Çankırı’ya hizmettir. Ben daha iyi yapacağım diyen olursa ben bu bayrağı da devretmeye hazırım
- Konular şahsileşti, kurumlar düne kadar tam destek sözü verip yanındayız arkanızdayız derken birden bire söz konusu kurumlar desteklerini çektiler!
- 9 Aralıkta olağan genel kurula gidilecek.
- Nüfus cüzdanımdaki Çankırı’yı kimse silemez!
- Belediyespor bize 980 milyar borçla devredildi. Ancak her gün yeni yeni borçlar ortaya çıkıyor!
- Benim dönemimde kulübün kimseye borcu yoktur. Çankırı Belediyespor olarak tüm borçlanmalarımızı 30 ila 45 günlük süre üzerinden yapıyoruz. Süresi gelen tüm borçlarımız ödenmiştir. Bir tek kuruş borcun var diyen varsa çıksın!
- Hizmet ego tatmin etmek değildir.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler