Yağmur bebeği annesinin çaresizliği öldürdü!

Yağmur bebeği annesinin çaresizliği öldürdü!

Bartın'da ikinci evliliğini yapmak üzere yola çıkan kadını acı bir sürpriz bekliyordu.

Bartın'da eşinden ayrılan 31 yaşındaki Serpil Ok, Çankıra'da yaşayan 36 yaşındaki Aslan Erdemir ile yeni bir hayata doğru yola çıkarken, 1,5 aylık bebeği yaşamını kaybetti. Çankırı'dan, Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine bebeğinin cansız bedeni ile gelen Serpil Ok ile Aslan Erdemir gözaltına alındılar.

Bir süre önce eşinden ayrılan Serpil Ok, Çarşamba günü rahatsızlanan 1,5 aylık bebeği Yağmur Nuray Ok'u, Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine götürdü. Kalp ve ishal rahatsızlığı olan bebeğin, İstanbul Bakırköy Devlet Hastanesine sevkine karar verildi. Maddi durumu iyi olmayan Serpil Ok bebeğini tedavi için İstanbul'a götüremedi.

ÇANKIRI'YA GELDİĞİNDE BEBEK ÖLDÜ
Çaresizlik içersindeki anne tanıdıkları kişilerin aracılığıyla bir süre önce tanıştığı ve telefonla konuştuğu Çankırı'da yaşayan Aslan Erdemir'i arayarak yardım istedi. Serpil Ok ile evlenmek isteyen Aslan Erdemir, Cuma günü Bartın'a geldi. Aslan Erdemir, Serpil Ok ile bebeği alarak pazar sabah Çankırı'ya doğru yola çıktı. Çankırı'ya geldiklerinde bebeğin öldüğünü gören Serpil Ok ile Aslan Erdemir, korkuya kapılarak, Çankırı'da yetkililere bebeğin ölümünü anlatamayacaklarını düşünerek Bartın'a geri döndüler.

280 kilometrelik yolu kat ederek kucağındaki bebeğin cesedi ile Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine gelen Serpil Ok ve Aslan Erdemir, bebeğin öldüğünü söylediler. Hastane personelinin ihbarı üzerine Cumhuriyet Savcıs'nın talimatı ile Ok ile Erdemir gözaltına alındılar. Bebeğin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (Kaynak: Halil Tekin/Bartın-DHA)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler