Yaptığımız denetimlere sizler de katılın

Yaptığımız denetimlere sizler de katılın

Yeni seçilen Çankırı Esnafı ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Karadeniz ve

Çankırı Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Ahmet Söğüt ile beraber yeni yönetim kurulu üyeleri Vali Şemsettin Uzun’u makamında ziyaret ettiler.

Başkan Karadeniz ve Söğüt “Yapılan seçimler sonucu oluşan yeni yönetimler olarak Sayın Valimizi ziyaret etmek istedik. Kendisi de bizi kabul etti. Teşekkür ederiz” dediler.

Esnaf ve sanatkârların sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu ziyarette esnaf odaları temsilcileri, Vali Uzun’la karşılıklı olarak yaşadıkları sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Başkan Söğüt, kahvecilerin ve lokantaların yaşadığı bazı sıkıntılardan söz ederek, bunların aşılması konusunda Vali Uzun’dan yardım istedi.

DENETİMLERİMİZİ ORTAKLAŞA YAPALIM...
Yaran kültüründeki ticari ahlakın önemini vurgulayan Vali Uzun “Öncelikle sizleri kutluyor ve yeni görevlerinizde başarılar diliyorum. Bahsettiğiniz esnaflar bizim esnaflarımız, sizlerin de arkadaşları. Yapılan denetlemelerde olumsuz olaylarla karşılaştığımızda kanunların bizlere verdiği yetkileri kullanıyoruz. Sizlerin de oda ve dernek başkanları olarak yetkileriniz var. Olumsuzlukları sizlerin gidermesi gerekir. Bir çoğu arkadaşınız ve üyeniz. Dışarıdan müdahalelere müsaade etmeyiniz. Denetlemelerde sizler de gözlemci olarak katılarak, ortaklaşa hareket ederek sorunları birlikte çözebiliriz. Derdinize ortak olalım, çözümünde biz yardımcı olalım. Ancak önce ticari ahlakı her esnafımızın bilmesi ve uygulaması gerekir. Kendi yemediğinizi başkasına yedirmeyiniz. Üniversitemizi iyi değerlendirin, gençlerimize yardımcı olun. Hesaplarınızı ileriye dönük olarak yapınız. Rektörlük binası yapılıyor, ilave binalar da yapılacak böylece öğrenci sayımız da hızla artacak. Bu duruma kendinizi hazırlayın ve alıştırın. Yaran sohbetlerinizde ticari ahlaktan bahsedin, yaran kültürünüzde bu var zaten. Ticari ahlak hem sizleri hem de Çankırı halkını karlı çıkaracaktır. Her biriniz çok değerli insanlarsınız, gönlümüz sizlerle, hepinize başarılar diliyorum” dedi. (Kaynak: Valilik Basın Bürosu) 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler