Yarışmamız sonuçlandı ve tek doğru yanıt alabildik!

Yarışmamız sonuçlandı ve tek doğru yanıt alabildik!

"Bu karelerin nereye ait olduğunu bilin ve ödülümüzü kazanın" başlığı ile doğru

yanıt verenleri ödüllendireceğimiz haberimiz okunma açısından önemli sayıda ilgi görürken, ne yazık ki "cevap" veren sayısı bakımından hiç de beklediğimiz ölçüde gerçekleşmedi!

Bunun nedenlerini tartışmanın erken olduğu düşüncesiyle birlikte sizlere "soru olarak" yönelttiğimiz kareleri fotoğraflayan yazı ailemizin "gezginci" ünvanlı Ömer Faruk Eryılmaz 'a kulak verelim ve sonuçları da ondan öğrenelim:

"Dedik ya, adımız gezginciye çıktı bir kez. Yani çıktı dokuza, inmez sekize. Öyleyse yapılacak iş adımıza leke düşürmeden görevimizi yerine getirmek deyip, bu kez de Devrez Vadisinde yıllardır ayağımızın basmadığı 7 kapılıya uzandık.

Aklı başında olan hiç kimsenin ayak basmayacağı bu vahşi doğa ortamını anlatmanın olanaksızlığını düşünüp, oradan çektiğimiz görüntülerden bir kaçını sizinle paylaşmak, paylaşırken de, biraz sizin hafızalarınızı zorlamak, biraz da kendimize pay çıkartmak adına, ödüllü soru olarak sayfalarımıza yerleştirdik.

Bu görüntülere benzeyen yerlerin, Çankırı’nın, özellikle Devrez vadisinin bir çok yerinde bulunmasına karşın, Peri bacalarıyla, mağaraların yan yana olduğu benzer bir yer olmadığını, bu vahşi çekim merkezinin olsa olsa Kapadokya ve Ihlara vadilerine benzetilebileceğinin kanısındayız.

İlimiz valiliği ve turizm müdürlüğünün de gündeminde olduğunu bildiğimiz bu bakir bölgemizin neresi olduğu hakkındaki sorumuza tek doğru yanıtı veren Köpürlülü ve İstanbul’daki Kurşunlu Dernekleri Birliği Başkanı sayın Serkan Küpeli’yi kutlar, başta Demirciören, Dağören (Meküren) ve Köpürlü köylerimiz olmak üzere tüm Kurşunlu ve Çankırı halkını buranın tanıtımı yönünde uğraş verme yönünde gayret göstermeye davet ederim."

Yarışma ile ilgili olarak aldığımız yanıtlar içerisinde Ömer Faruk Eryılmaz'ın da belirttiği gibi tek doğru yanıt Serkan Küpeli'den geldi. Sayın Küpeli'nin kazanmış olduğu Ayşe Kulin'in son romanı Umut, adresine posta ile gönderilecektir. Okuyucumuzu kutlar, başarılarının devamını dileriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler