Yavru Panpişiciklere (!)

Temmuz ayının ortalarını bulduğumuz şu günlerde tatil olgusu iyiden iyiye beyinlerimizde kendisini gösteriyor…

Anadolu insanı için okulların kapanması “tatil” rüyasının başlangıcı olarak kabul edilir… Ve tatil denilince akla da “köye gitmek” öncelikli icraatlerdendir! Hoş son yıllarda bu eylem modunda da önemli değişiklikler olsa da, “köyde tatil” eskimeyen cazibesini önemli ölçüde korumakta… Fakat olabildiğince küçülerek!

Ataerkil ailenin parçalanması sonrası gurbette dünyaya gelen 3’üncü neslin “tatil” olgusu ile 2’nci neslin temsilcisi “baba” arasında yaşanan “hafiften gerginlikler” baba’yı köyüne gönderirken, oğlu da soluğu Ege ya da Akdeniz’in serin sularında alıyor…

Kaçınılmaz sonu da işte burada tüm çıplaklığı ile yaşıyoruz!

Bu olgu sadece köy ile sahil arasındaki derin makasta mı yatıyor :) Tabii ki hayır!

Sözcü18’in genel yayın yönetmeni olarak Çankırı – Türkiye ve Dünya haberlerinden “seçmeleri” sayfalara yerleştirip okuyucuya sunduğumda, haber sayaçlarında yaşanan çarpıklığı da tıpkı biraz önceki baba – oğul arasında yaşanan makas aralığına benzer tuhaflıkları (pardon gerçekliği) görmem çok kolay oluyor…

"PANPİŞLERİM" TÜRKİYE’Yİ SALLIYOR…
ÇANKIRILI “KINAMA” PEŞİNDE!

Malumunuz son on gündür ülkeyi “panpişlerim” (!) kasırgası abluka altına almış durumda!

Aziz Yıldırım’ın gözaltı süresi, CHP’nin TBMM’de yarattığı “yemin krizi”ni sollayan Hilal Cebeci’nin Twitter’daki “panpişlerim” dalgası yazılı ve görsel medyayı tarumar etmiş bizim bazı kronik hasta durumundaki Çankırılı’yı irrite ediyor!

Hasta adam durur mu, elinin altında klavye sallıyor gitsin:

“Yalan haber: sayın site editörü öncelikle yapmış olduğunuz haberlerin aslını araştırmadan yayınlamanız habercilik anlayışına ve etik kurallara uymamaktadır. Sırf haber yapmak ya da ilgi çekmek için yayınlamış olduğunuz yayınlar hem korgun halkının tepkisini çekmekte hem de şahsiye(ti)niz hakkında olumsuz düşüncelere neden olmaktadır. Umarız ki bu eleştiriyi yapıcı eleştiri olarak algılar ve gerçekdışı haberler adına Korgun halkından özür dilemenizi rica ederiz.”

Daha kafadan yaftayı yapıştırıyor: “Yalan haber” (!)

Gelen yorum üzerine haber metnini bir kez daha okuma ihtiyacı hissediyorum! “Yalan” cümleleri bulma amacıyla…

Galiba buldum! “Korgun'un köyünden olan Hilal Cebeci …” (!)

Klavye kabadayısı cümle içerisinde Hilal Cebeci’nin “Korgunlu” olarak addedilmesinden rahatsız!

Zeki Müren’in Bursalı, Bülent Ersoy’un İzmirli, Ahu Tuğba’nın İstanbullu olmasından bu şehirlerin sakinleri fazlasıyla mutsuz olmuşlardır ki, Hilal Cebeci’nin Çankırı-Korgunlu olması bizim mahalleleyi hayli rahatsız ediyor!

Hızını alamayan bir diğer okuyucu: “Aklı başında: çankırılı olmayan bir site sahibi....elbette çankırılıyı ve Çankırı'yı rezil etmek ister....haberin amacı ve gayesi bu.....aklı başında olan kimse bu haberi yapmaz…”

Vay canına! Nelerin peşindeymişiz de haberimiz yokmuş!

MAKASIN TERS TARAFI!

“Korgunlu Hilal Cebeci…” haberine sırtını çeviren benim “delikanlılar” yine haber skalamız içerisinde yer alan “Dış dünyadan ‘panpiş’ örneği” haberimize tüm cömertliklerini sergilediler!

Hem de öylesine bir sergileme yaptılar ki Hilal Cebeci haberinin 3 katı bir oranında “tıklama” becerisini gösterdiler! Haberin fotoğrafları da aynı oranda “tık” aldı!

Anlayacağınız, “baba” köyde tatilini geçirirken “oğul” nasıl Ege ve Akdeniz’in serin sularında kulaç sallıyorsa, “mahallenin ağır ağabeyleri” de (!) “Hilal Cebeci Korgun’un…" cümlesiyle başlayan haberler nedeniyle yaptıkları saçma sapan eleştirileri bir kenara koyarak “Dış dünyadan ‘panpiş’ örneği” haberine balıklama dalmaktan imtina etmiyorlar!

Mevcut durum gayet net ve gözler önünde: Soyunan kız "ötegeçeliyse" hurraaa!

Amma velakin "bizim kız soyunduysa" (!) hem "berigeçeli değil" hem de fotoğrafı çeken "ard niyetli" (!)

Mahallenin klavye delikanlılarına son notum: Çankırı’da yaşanan, Çankırılı’nın yaşadığı hangi soruna, hangi üçkağıda, hangi namussuzluğa ne zaman bu satırların yazarının kurduğu cümlelerin onda biri kadar cümle kurdunuz ki, bugün karşımda “çakma Çankırılı” (!) demogojisine girme yüzsüzlüğü gösterebiliyorsunuz?

Sevsinler sizin ağır ağabeyliğinizi! Sevsinler sizin Çankırılılığınızı!

Hemi de "yavru panpişicikler"

İbrahim Zencirci'ye bu köşeden mesaj: Sevgili dostum; Kız Reşit'i, Tanju'yu, Kesme Şeker'i ve bilumum Lale'leri kendi köşende kaleme almanı sabırsızlıkla bekliyorum. (VB)

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum