Oynatmaya az kaldı...

Bahara girerken leyleği havada görmüş olmalıyım ki, bugünlerde hayli seyyah modundayım!

Hafta sonu Eskişehir'e kadar uzanmışken bu kez şehrin tadını biraz uzunca kalarak çıkarma düşünceme aldığım destekle ziyaretimi 2 gün daha uzattım…

Hal böyle olunca Pazartesi yazısı da güme gitti! Bugün haftanın ikinci günü ve ilk kez köşe yazımı Ankara dışında kaleme alıyorum…

Bulunduğum şehir, Çankırı’ya biraz daha uzak mesafede… Ancak ne hikmetse Çankırı ile ilgili gündem Eskişehir’e kadar uzanmış durumda.

Saçak beldesinde adam yaralama ile birlikte Çankırı’yı etkisi altına alan yağış… Milletvekillerinin şenlik ve düğün ziyaretleri… Çarşamba günü Valilik Konağında Bayramören etkinlikleri ile ilgili yapılacak toplantı… Daha sayayım mı…

Ha bu arada Çankırıspor’un yeni transferleri…  (Bu konuda bilgilendirme tersine döndü!)

Hoş, Kulüp Başkanı Sevda Karaali her ne kadar bendenize “kırmızı kart” gösterse de (!) (çakma imparator konusundaki fikir ayrılığımız nedeniyle) bu kez de okuyucularım beni haberdar ediyor yeni transferler konusunda!

Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu’nun yaptığı basın açıklamaları ve ikili görüşmelerde kurduğu cümleleri önüme koyduğumda geçen dönemin milletvekili Dr. Nurettin Akman’ın “birlik ve beraberlik içerisinde olursak…” (!) tarzını hatırlıyorum ister istemez…

MHP’ye gelince… Mevcut il başkanı ve yönetimi “kandil kutlama mesajları” ile 12 Haziran seçim sonuçları konusunda yaratmaya çalıştığım tartışma ortamına limon sıkmayı (!) çok da güzel bir şekilde becerebiliyor!

Doğaldır ki böylesi bir ortamda Ak Parti milletvekilleri Av. İdris Şahin ve işadamı Hüseyin Filiz de yan yana, kol kola o şenlik senin bu düğün benim “balayı” görüntülerine devam ediyorlar…

Bütün bunlar olurken Çankırı’yı etkisi altına alan yağışlar, yine şehir yaşamını olumsuz ölçüde etkiliyor… Ve de Belediye Başkanı İrfan Dinç, seçilen milletvekilleri ile yaşanan temaşa görüntülerinde karede yeralma gayreti gösteriyor!

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten’i soracak olursanız, yaş haddinden emekliye ayrılan ve bugünlerde “eski vali” olarak telafuz edilen Şemsettin Uzun’un yokluğunu en fazla hissedenlerden olsa gerek!

Neden mi? Taş okeyin 4’üncüsü masada yok da ondan!

Diyebilirsiniz ki yazılı medyadan haberin var mı?

Var… 4 yıllık yazılarını kaleme aldılar… Şimdi yazdıkları o tek yazıyı çerçeveletip duvara asacaklar ve 4 önümüzdeki yılın geçmesini bekleyecekler!

Tabii ki bu arada yine vergi rekortmeni olabilir ve yine isimlerinin yayımlanmamasını isteyebilirler…

Bütün bunlar olurken çiftçilerimiz de harman kaldırıyor…

“Borsa’dan ne haber?” diye kimse sormasın!

Yönetimin başı Ankara’ya tezgahını iyiden iyiye kurması ile beraberinde Sözcü18’in yaptığı olumsuz haberlerin de getirisiyle birlikte Çankırı karelerinden hayli uzaklaşmış durumda!

Gövdesinin bulunmadığı Borsa’da, icraatin olmasını mı bekleyelim! Çiftçilerimiz bir yıl daha bekleye dursunlar borsa salonunu!

Borsa dedik ya, Ziraat Odası demeden olmaz! Başkan Nejat Gamzeli de Türkiye Ziraat Odaları Birliği yönetimine seçilmesiyle birlikte Ankara’ya demir atanlar grubuna katılmış oldu!

Şimdi çok daha sert “borsa” (!) mesajları verebilir… Gamzeli mesaj verir de, “borsa salonu” hizmete girer mi işte orası meçhul!

Salon girse “borsa” oluşur mu?

Bu daha da zor bir soru!

Vali yok! Vekiller balayında!

Harman gelmiş kapıya! Borsa salonu uykuda!

Yazılı basın kronik tatilde!

Dijital paçavra giden valinin yasında!

Vedat Beki, Ankara’dan da öteye kaçmış!

Ramazan ayı kapıda!

Gidişat Çankırı adına hiç de iyi değil gibime geliyor!

Derken, Çankırı’dan yeni bir bilgi masama düşüyor: Karatekin Üniversitesindeki Tokatlılaşma çalışmalarına katkı sağlaması amacıyla “yine Tokat’tan” 5-6 kişilik bir ekip geliyor (muş) (!)

Anlayacağınız Tokat'tan kamyonlar yüklenmiş durumda!

Galiba bu son haberle birlikte oynatmaya az kaldı…

Ve de bu yazı (mecburiyetten) bittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii….

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
52 Yorum