Yaylatepesi köylülerine Çavundurdaki evleri teslim edildi!

Yaylatepesi köylülerine Çavundur'daki evleri teslim edildi!

Bir dizi ziyaret ve açılışa katılmak üzere Çankırı'ya

gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, 2006 yılında Bayramören’in Yaylatepesi köyünde çıkan yangında evleri yananlar için Çavundur’da yapılan afet evlerinin anahtar teslim törenine katıldı.

Törene Bakan Demir ile birlikte, Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, Ak Parti milletvekili Dr.Nurettin Akman, Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin, Kurşunlu Kaymakamı Yıldız Özdoğan, Bayramören Kaymakamı Şeref Aydın, Çavundur Belde Belediye Başkanı Bayram Yukarıdere katıldı.

Bayramören'de 2006 yılında meydana gelen yangında, Yaylatepesi köyünde 104 ev, 92 samanlık ve 74 ahırın tamamıyla yanmıştı. TOKİ tarafından Çavundur  beldesinde gerçekleştirilen 63 konuttan 59'u noter huzurunda yapılan çekiliş ile, hak sahiplerine törenle teslim edildi.

Törende bir konuşma yapan Ak Parti Çankırı milletvekili Dr. Nurettin Akman "Bölgede yapılan hizmetler hızla devam ediyor. Çerkeş ve Korgun Organize sanayi bölgeleri gibi, bakanlığımız bu bölgede de organize sanayi oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Bayramören'deki yangında evleri yanan vatandaşlar için TOKİ tarafından Çavundur beldesinde yaptırılan evleri hak sahiplerine teslim etti.

Törende konuşan Bakan Demir, “Allah kimseye afet vermesin. Devletimiz tüm kurumları ile vatandaşımızın yanında oldu. Şemsiye oldu kol kanat gerdi. Ben konutların yapılması konusunda Milletvekilimize, valimize, kaymakamımıza, belediye başkanımıza TOKİ yetkililerine teşekkür ediyorum. Allah sağlık sıhhat içinde oturmayı nasip etsin'' dedi. Konuşmaların ardından yaptırılan afet evleri hak sahiplerine teslim edildi. Bakan Demir de tören sonrası Çavundur'dan ayrılarak Bolu'ya hareket etti.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler