Yeni hedefler, yeni kararlar zamanı...

2022’nin ilk haftasından merhaba Sözcü18 okuyucuları. Öncelikle hepinize sağlıklı, neşe ve bereket dolu bir yıl diliyorum. Haftaya Oğlak Burcu'nda gerçekleşen Yeniay etkisi ile başlıyoruz. Aynı gün Merkür’ün Kova Burcu'na geçmesi ve Jüpiter’in Ay Düğümlerine sert açısı ile haftayı açıyoruz.

2 Ocak Pazar akşamı Oğlak Burcu'nda gerçekleşen Yeniay bizim sorumluluklarımıza, bir hedef belirleyip, hedef doğrultusunda planlı ve organize olarak çalışmamız, ilerlememiz gerektiğine vurgu yaptı. Yaşadığımız ilişkinin sorumluluğunu almaya, çocuklarımızla alakalı yeni kararlar, yeni planlar yapmaya, işimizle, kariyerimizle alakalı yeni hedeflere, planlara ve sorumluluk almaya yönlendiriyor. Aslında tam da 'yeni yıl hedeflerini belirle, bu yıl başarmak istediğin, yapmak istediğin şeyleri belirle, kararlaştır' diyor...

Gökyüzünde şu anki Oğlak toplaşması bir yandan da 2019 ve 2020’nin ilk yarısına da vurgu yapıyor. O dönem zorlandığınız konu ve alanlarda bu ay Venüs Retro yapmakta ve Plüton’la beraber o bölgeyi dönüştürüyor. 14 Ocak sonrası Merkür de geri hareketiyle o alana tekrar gelip Plüton’la kavuşarak 'bir daha ele al burayı, bu konuyla alakalı yeni kararlar al ya da aldığın kararları yeniden değerlendir' diyecek. Kişisel haritalarınızda Oğlak Burcu hangi evinize yerleşmişse, sistem o alanla ilgili Ocak ve Şubat aylarında bazı revizyonlar yapmanız gerektiğini söylüyor. Bu alan yükselen burçlara göre;

Koç: Kariyer alanınız. Toplum tarafından nasıl göründüğünüz, statünüz.

Boğa: İnançlarınız, akademik ve eğitim alanınız, varsa hukuksal konularınız, yurtdışı gündemleriniz ve yakın çevreniz.

İkizler: Finansal konular, yatırımlarınız. Paylaşımlı paralar ve mülkler (kredi, vergi, borç, miras, nafaka) ve sağlık.

Yengeç: Evlilik, ortaklık, ikili ilişkiler

Aslan: Hizmet ettiğiniz alanlar, iş ve çalışma koşulları, sağlığınız.

Başak: Çocuklarınız, aşk hayatınız, hobileriniz, hayattan keyif aldığınız noktalar, yaşam enerjiniz.

Terazi: Aileniz, aile içi ilişkileriniz, eviniz, yaşam alanınız. Gayrimenkul, arsa konuları.

Akrep: Yakın çevreniz. Kardeşler, yakın akrabalar ile iletişiminiz. Ticaret, eğitim ve seyahat ile ilgili gündemleriniz.

Yay: Maddi kaynaklarınız, yatırımlarınız, paranız. Değerleriniz, değer kavramınız ve öz değer, öz sevginiz.

Oğlak: Kendiniz, dış görünüşünüz, birincil motivasyonlarınız, karakteriniz, ilişkileriniz, hayata bakışınız.

Kova: Bilinçaltınız, geri plandaki, gizli saklı tuttuğunuz, bastırdığınız konular, rüyalarınız. Arkanızdan iş çevirenler, gizli düşmanlarınız.

Balık: Sosyal çevreniz, arkadaşlar, sosyal gruplar, sosyal ilişkileriniz.

Haftanın ilk günü ile birlikte Jüpiter’in düğümlere yaptığı sert kontakla birlikte, özellikle haftanın ilk yarısı finansal anlamda, hukuksal anlamda ve eğitim alanında bazı stresler olabilir. Başkalarını yargılama, gereksiz risk alma ve abartı gibi durumlar da açığa çıkabilir.

7 ve 8 Ocak tarihlerinde Venüs’ün Juno ve akabinde Güneş ile kavuşumu, ikili ilişkilerimize, evliliğimize ve ortaklıklarımıza değiniyor. Bu alanlarda, geçmişten gelen bir konuyu ya da çözmemiz gereken bir sorunu, yarım kalmış geçmiş ilişkilerimizi ve sevgi ihtiyacımızı önümüze getirebilir. Bu tarihlerde önünüze her ne gelirse, önümüzdeki haftalarda, Merkür retroda tekrar ele alınabilir.

İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.