Yeni Messenger 2010 geliyor

Yeni Messenger 2010 geliyor

Windows Live Messenger 2010'a ait internete sızan

ekran görüntülerinde büyük yenilikler göze çarpıyor.

Windows Live paketlerinden dördüncüsünün içinde yer alacak olan Windows Live Messenger 2010 getireceği devrimsel yeniliklerle şimdiden heyecan yarattı. Hem arama motoru Bing'i hem de Messnenger'ı önümüzdeki yıl iPhone'larla kullanıma hazır hale getirmek için uğraşan Microsoft'un, Live Messenger 2010 için aldığı çok önemli kararlar var.

Noewin adlı sitenin yayınladığı ilk ekran görüntülerine göre yeni Messenger'da Facebook, Twitter ve blog sayfalarıyla etkileşim olacak. Messenger listenizdeki kişilerin Twitter ve Facebook hesaplarındaki değişimler anlık olarak Messenger içinden görülebilecek. Aynı zamanda bu kişilere ait blog sayfalarındaki değişimler de izlenebilecek. Böylece tek bir program içinden sosyal ağların tamamı izlenebilecek.

Messenger'daki bir diğer yenilik ise sekmeli sohbet olacak. Şu anda ancak ek programlarla bu özellik kullanılabiliyor. Windows Live Messenger 2010'da ise aynı pencerede birden fazla kişiyle mesajlaşmaya olanak tanıyan sekmeli sohbet özelliği standart olarak gelecek.

Son yenilik ise Live Writer olacak. Yeni MS Office ile birlikte kullanmaya başladığımız Ribbon menü yapısı Live Messneger 2010'da da kullanılacak. 

2010 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Live Messenger 2010'un daha pek çok yeniliği bünyesinde barındırması bekleniyor. Ortaya çıkan bu üç özellik bile şimdiden oldukça büyük ses getirdi. (kaynak: mynet.com)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler