Yıldıztepeye telesiyej rüyası nihayet tamam!

Yıldıztepe'ye "telesiyej rüyası" nihayet tamam!

Yıldıztepe projesinin hayata geçirilmesiyle birlikte gündemdeki yerini koruyan

"telesiyej rüyası" nihayet gerçekleşiyor.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın verdiği talimatlar doğrultusunda, Ilgaz-Yıldıztepe'ye "telesiyej" yapımı için bütçeden 3.5 milyon TL'nin Çankırı Valiliği İl Özel İdare hesabına gönderildiği öğrenildi.

Konuyla ilgili elde ettiğimiz bilgilere göre, Çankırı Valiliği hesabına geçen  3.5 milyon TL ile, "telesiyej" ihalesinin kısa zamanda gerçekleştirileceği ve önümüzdeki kış sezonuna yetiştirileceği şeklinde. Yıldıztepe projesi kapsamı içerisinde yer alan telesiyejin hizmete girmesi ile birlikte, bölgede kış turizminin gelişmesi için gerekli olan alt yapının tamamlanması yönünde önemli bir engelin daha geride bırakılması önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

2 BİN KİŞİLİK KAPALI SPOR SALONU!
Yıldıztepe'ye "telesiyej rüyasının" gerçekleşmesi ile birlikte Çankırı için bir güzel haber daha! İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezinin üst tarafında kalan bölgeye 2 bin kişilik kapalı spor salonu yapımı gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili olarak "tahsis edilen yeri" görmek için Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın Nisan ayının ortalarında Çankırı'ya gelerek gerekli incelemeleri yerinde yapacağı ve ikinci kapalı spor salonunun inşaası için konuya sıcak baktığı da edindiğimiz bilgiler arasında.

Sıcak ve olumlu böylesi iki güzel projenin hayata geçirilmesi ile birlikte Çankırı için yapılan güzel çalışmaların haberlerini vermek de, doğrusunu söylemek gerekirse bizlere de fazlasıyla mutluluk vermekte. (Sözcü18.com/ÖZEL HABER)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler