İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

"Yılın Laleleri" sahiplerini buldu!

Çankırı’da ilk kez dağıtılan, "2010’un Laleleri"nin sahipleri belli oldu.

Üzerine Vazife Olmayan İşlere Karışanlar Platformu'nun (ÜVOİKP) düzenlediği törende hak sahiplerine ödülleri alkışlarla verildi.

Çankırı’da bir ilk olması nedeniyle yılın laleleri daha bir önem kazandı. Onlarca aday arasından titizlikle yapılan seçim sonucunda;

Yılın Kayıp Lalesi; Çankırılıların“kayıp aranıyor” ilanı ile aradıkları, sen neymişsin be abi” dedikleri, Amerika’dan ithal vekile.

Yılın Çizik Lalesi; Başbakanca üzeri çizildiği söylenen vekile. “Ankara’da oturur dayım, Devreze karşı kâşanesi, Enişteyi yapmış belediye başkan yardımcısı”

Yılın Ağlak Lalesi; Belediyespor başkanlığını bırakıp kaçtıktan sonra, her boşlukta fırsat bilip, 23 Nisan çocuğu gibi koltuğuna oturmaya çalışan; Çankırı toklusu görünümlü, keçi sakallı eski başkana.

Yılın Her Bir Şeye Kuş Konduran Lalesi; gelir gelmez lojman bahçesine güvercin sarayı konduran ve makamda kuş besleyen; Babaların babası, paşaların paşasına.

Yılın Okeyci Lalesi; Fizik Bölümüne öğrenci bulamayıp, rektörlüğün bahçesinde 7 gün, 24 saat açık kahve işleten; Prof. Dr.’a “Tokat’tan mı geliyorsun, yar sen Almuslu musun?”

Yılın Köçeği Lalesi; Televizyon şov programlarına çıkmaya çok hevesli, dernek başkanı, başağa, yaren ağalara ve de kılavuzlarına

Yılın Kumsaldakiler Lalesi; Çankırı’da Tatlı Çayın kıyısına şezlong serip, “onu yazma bunu yaz” diye akıl veren, üzerlerine Sarıbaba’nın ölü toprağı serilmişlere.

Yılın Üç Maymun Lalesi; Yıllık bir milyon liralık resmi ilan pastasını paylaşan ve bu nedenle yolsuzluklara, usulsüzlüklere seslerini çıkarmayan, ciğerci kedisi matbuat sahiplerine.

Yılın Bursa Kestanesi Lalesi; Her seferinde, Bursalı'yla imtihan edilen ve Çankırı'da haberciyim diye dolaşan, devlet memuru olup da gazeteci geçinenlere.

Yılın Emlakçısı Lalesi; Çankırı stadyumlarını TOKİ’ye pazarlamaya çalışan il müdürüne.

Yılın “Alma Mazlumun Ahını, Çıkar Aheste Aheste” Lalesi; Belediyede yandaşlarına seyyanen 200 lira zam yapıp diğer işçileri ağlatan, değil Şehremaneti, hiçbir şey emanet edilmemesi gereken, Şehremini'ne.

Yılın Son Ossuruğu Lalesi; Tezekten inşaat edilen köprünün yapıldıktan sonra yirmi gün sonra bir ossurukla göçmesinde tüm emeği geçenlere ve bundan utanmayan, yüzsüzlere.

2011 yılı az laleli olsun tüm Çankırılılar için.

Mutlu yıllar.

Saygılar bizden…

Bu yazı toplam 2293 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum