Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ Çankırı caddelerinde

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ bugün Çankırı'ya gelerek basının huzuruna çıktı ve "Türk halkına yeniden bir Ekmeleddin modelinin Kılıçdaroğlu tarafından dayatılmasına biz Zafer Partisi olarak izin vermeyeceğiz." dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ziyaretlerde bulunmak ve yeni il başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirmek üzere bugün Çankırı'ya geldi. Özdağ, beraberinde Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Mustafa Can ile birlikte otelde düzenlediği toplantıda, sanayinin Türkiye geneline yayılmasına ilişkin politikalarını anlattı.

"TEDBİRLERİMİZİ ALMAZSAK TÜRK TARİHİNİN
EN BÜYÜK FELAKETİNİ YAŞAYACAĞIZ"

Türkiye'de sanayinin Marmara ve İstanbul'da yoğunluk kazandığına işaret eden Özdağ, "Marmara Bölgesi'nde gerçekleşecek bir depremde, tedbirlerimizi önceden almazsak Türk tarihinin en büyük felaketini yaşayacağız. Biz bu noktada 'dört bölge, dört deniz' projesi kapsamında İstanbul ve Marmara'da yoğunlaşan sanayiyi Türkiye'nin dört denize açılan bölgesine taşımak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENDİ

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Özdağ, "Vatandaşlık verilen yabancı sayısının çok önemli olmadığını söylediniz. 'Sayı 300 bin 500 bin değil' dediniz. Sayı 299 bin olsa bundan rahatsız olmayacak mısınız? Seçimleri 1 oyla kazanıp kaybetmek söz konusuyken neden 299 bin yabancıya vatandaşlık verilmesi sizi rahatsız etmiyor?" diye konuştu.

Özdağ sözlerine şöyle devam etti:

"Kemal Kılıçdaroğlu bu açıklamasıyla, Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti, İYİ Parti özetle bütün Türk seçmenine ihanet etmiştir. Türk halkına yeniden bir Ekmeleddin modelinin Kılıçdaroğlu tarafından dayatılmasına biz Zafer Partisi olarak izin vermeyeceğiz."

Kendisine, "Eğer ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu ve Erdoğan karşı karşıya kalırsa Zafer Partisi kimi destekler?" diye sorulduğunu belirten Özdağ, "Biz de diyoruz ki birinci turda Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğine emin misiniz?" dedi.

"BÜTÜN SIĞINMACILARI 1 YIL İÇERİSİNDE GÖNDERECEĞİZ"

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ülkenin en önemli sorunu haline gelen 'sığınmacılar' konusuna da değinerek şunları söyledi:

"Burada güzel bir park yapılmış! Ama sığınmacılardan Çankırılılar'a parkta sıra gelmiyor. Bütün sığınmacıları Sevgili Çankırılılar vatanlarına bir sene içinde geri yollayacağız. Sadece Çankırı'yı değil bütün Türkiye'yi bu sığınmacı belasından ve AK Parti'nin kötü sığınmacılar politikasından kurtaracağız. 
Bu konudaki çalışmalarımızı yürütürken Zafer Partisi Genel Merkezi'nin temsilcileri önümüzdeki haftalar ve günlerde de, Zafer Partisi Çankırı İl Başkanlığı'nı ve ilçe başkanlıklarını yalnız bırakmayacak ve bizleri burada tekrar tekrar görmeye devam edeceksiniz."

Toplantının ardından partisinin il başkanlığı binasının açılışını yapan Özdağ, esnaf ziyaretlerinin ardından şehirden ayrıldı.

cankiri-umit-ozdag-ziyaret-resim-08.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
5 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler