• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Başbakan Erdoğan, Aynur Bektaş'a övgü

Başbakan Erdoğan, Aynur Bektaşa övgü
Erdoğan'ın Siirt'te övgüsüne mazhar olduğu 10 kadın arasında Çankırı-Çerkeşli iş kadını Aynur Bektaş da var...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına katıldı. Kadınlara "Şiddete önce sizler, siz kadınlar bu şiddete 'dur' diyeceksiniz. Haklarınızı bileceksiniz. O zaman tüm engeller ortadan kalkar" şeklinde seslenen Erdoğan, başarılı kadınları örnek gösterdi. 

BAŞBAKAN NE DEDİ?
BAŞBAKAN'IN ÖVDÜĞÜ O KADINLAR
Başbakan Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Siirt'de gerçekleştirdiği konuşmasında; "Aynur Bektaş kardeşim, çocukluğundan beri atölyede çalışmış. Şimdi ise işveren. Halime ise takı yaparken şimdi işveren. Aslı Çakır Alptekin kardeşimiz 8 yaşında atletizime başladı.Zeynep Bodur Kale grubun patronu. Babasından aldığı bayrağı yükseldikçe yükseltiyor. Pekinel Kardeşler piyanoda ülkemizi iftiharla temsil ediyor. Bilge Demirköz Nasa'da iftihar ediyoruz. Beril Dedeoğlu yazdığı yazılarla, çok ayrı bir ufuk çizerek müthiş bir iş başardı. Vodafone Ceo'su Serpil Timuray da çok başarılı işlere imza attı.Flüt sanatçımız Şefika Kutlueraynı şekilde." demişti.
 
SÖZÜ EDİLEN KADINLARIN ORTAK NOKTALARI
İşte girişimci ruhlarıyla kimseden destek almadan başarıya ulaşmış o kadınlar:
 
aynurbektas-cankiricerkes-sozcu-resim-031.jpg
 
Aynur Bektaş: Çocukluğundan beri tekstil atölyelerinde çalışan Bektaş, konfeksiyon imalatı ve ihracatı yapan Hey Tekstil A.Ş. firmasının kurucu ortaklarından olup, firmanın genel müdürlüğünü yapmakta. TGSD Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olan Bektaş, şuanda TOBB KGK Başkanı olarak devam etmektedir. Ayrıca TÜSİAD ve KAGİDER üyesi. Ancak, Bektaş'ın ortağı olduğu Hey Tekstil 2012 yılında ekonomik krize girmiş, başta Çerkeş olmak üzere Tosya ve İstanbul'daki fabrikalarında üretimi durdurmuş, işçilerini çıkartmıştı. İstanbul Bağcılar'daki fabrika çalışan işçiler maaş ve kıdem tazminatları alacakları ile ilgili çeşitli davalar açmışlar ancak bugüne kadar kendilerine herhangi bir ödeme yapılmadı. Alacaklı işçilerin başta TBMM olmak üzere İstanbul'daki zaman zaman gerçekleştirdikleri eylemleri basından ve internet medyasından takip etmek mümkün.
 
 
Aslı Çakıralp: 8 yaşında atletizime başlayan Çakıralp, 2011 Yaz Üniversite Oyunları'nda 1500 metrede altın madalya, 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda 1500 metrede bronz madalya kazandı. Alptekin, Helsinki'de düzenlenen 2012 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 1500 metrede altın madalya kazandı.
 
Pekinel Kardeşler: Güher Pekinel ve Süher Pekinel, Türk ikiz piyano sanatçılarıdır. Uluslararası üne sahip piyano ikilisi olarak kariyerlerine sürdürüyorlar.
 
Serpil Timuray: Danone Türkiye Genel Müdürlüğünden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olan Timuray G altyapısının kurulması ve numara taşınabilirliğinin seyrine göre diğer operatörlerden pazar payı kapma yarışı sürecini yönetiyor.
 
Bilge Demirköz: İngiliz Enerji Bakanlığı’nın her yıl beş kişiye verdiği Dorothy Hodgkin bursunu alarak Oxford’da fizik doktorası yaptı. 2004’te Atina Olimpiyatları meşalesini taşıdı. Oxford’da doktora yaparken Cern’deki Atlas projesinde çalışmaya başladı. Şu anda NASA'da çalışıyor...
 
Beril Dedeoğlu: Beril Dedeoğlu Öğretim üyesi, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı. Özellikle Avrupa Birliği ile uluslararası güvenlik konularında çalışmaktadır.
 
Şefika Kutluer: "Sihirli Flüt" lâkaplı Türk flüt virtüözü. Kutluer'in babasının arkadaşı olan Ulvi Cemal Erkin'in Kutluer'e kulak testi yapması ve konservatuara teşvik etmesi sonucunda müzik eğitimi başladı. İmtihanları kazandıktan sonra ilkokul dördüncü sınıfta Ankara Devlet Konservatuvarı'na girdi. Sanatçının kompakt diskleri dünya çapında aranan CD’ler arasındadır ve çok parlak eleştiriler almaktadır. Kutluer doğduğu kent Ankara’da bir Uluslararası Festival başlatmıştır.
 
Zeynep Bodur: Kale grubun patronu Zeynep Bodur, kurucuları arasında bulunduğu Harvard Mezunlar Derneği'ndeki çalışmaları ile Harvard Üniversitesi'nde Türk kürsüsü kurulmasına da destek vermiştir.
 
Başbakan'ın 'Halime kardeşim' diye bahsettiği kadın ise takı yaparken işveren olmuş.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
mehmet
23 Ocak 2014 Perşembe 12:17
12:17
yolsuzluk aldı başını gidiyor aynur bektaş da bunlardan birisi o kadar işçinin hakkını yediği için yarını göremez inşallah. devlet de bunları destekliyor hacıbektaş'dan hakkı yenen işçi.
88.252.91.250
sinan çelik
17 Ekim 2013 Perşembe 13:30
maaşlarımı ve tazminatımı alamadım
hey tekstilde 6 yıl çalıştım son iki yıl düzensiz maaş verdi son 5 aylık maaşımı hiç alamadım 17 bin lira tazminat hakkımı mahkeme yoluyla kazandım ama gene de türkiye'de icra sadece fakirler için geçerli zenginden bişey alınmıyor aynur ismi hiç yakışmıyor ona...
95.0.207.32
GARİP İŞÇİ
11 Mart 2013 Pazartesi 12:32
alacaklarım duruyor
Aynur Bektaş örnek alınacak şahsiyetse vay ülkemin haline. Çerkeş Hey Tekstilden 3 maaşım ve kıdem-ihbar tazminatım hala duruyor. Bu şahsın ismi hala Çerkeş'te cadde ismi olarak da duruyor. Demek ki kandıran yaranıyor.
88.249.22.50
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim