• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 14 °C

"Biz DİLENCİ değiliz"

Biz DİLENCİ değiliz
Çankırı'ya getirilen Vanlı depremzedeler, kendilerine yardım eli uzatan dernek yöneticilerine "Bizler dilenci değil meslek sahibi insanlarız" dedi.

Çankırı Esnaf, Sanayici ve İşadamlarıı Derneği (ÇESİAD) deprem nedeniyle Çankırı’ya yerleştirilen depremzede Vanlı ailelere destek verdi. ÇESİAD üyeleri daha önceden tespit ettikleri şu anda çalışamayan 30 Vanlı aileye ihtiyaçlarını giderebilmeleri için 75 TL tutarındaki alış-veriş çeklerini verdiler.

Çankırı’da TOKİ’nin yapmış olduğu evlere yerleştirilen Vanlı kardeşlerinin evlerini kapı kapı gezen hayırsever iş adamları her gittikleri evde sevinçle karşılandılar. Vanlı kardeşlerinin sıkıntıları ile de yakından ilgilenen iş adamlarına Van’da gelmeden önce yaptıkları işleri burada da yapmak istediklerini belirten depremzede vatandaşlar, kendilerine yardımcı olunmasını istediler.

BİZLER DİLENCİ DEĞİL MESLEK SAHİBİ İNSANLARIZ

Çankırı Belediyesinin daha önceden restorasyon çalışmasını tamamladığı Karataş Hamamını işletmek istediklerini, hamamcılıkla alakalı uzman olan kişilerin deprem sonrasında Çankırı’ya gönderildiğini ifade ettiler. Depremzedeler, “Biz devletin yardımlarını alacak kadar fakir durumda değiliz. Devletimiz bizden daha kötü durumda olan kardeşlerimize yardım edebilir.  Devletten bu zamana kadar yaptıkları her türlü yardımlardan dolayı da Allah razı olsun. Ama biz yardım değil çalışabileceğimiz işler istiyoruz.” dediler.

ÇESİAD Başkan Yardımcısı Mahmut Uzunkaya da meslek sahibi olan depremzedelere iş konusunda yardımcı olacaklarını söyleyerek, Çankırı’da yaşayan aileleri meslek gruplarına göre ihtiyaç olan yerlere gönderileceğini söyledi.

kaynak: karatekin gazetesi

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
kaya ceylan
23 Aralık 2011 Cuma 19:37
insaf be
Bu haberde yanlış ifade ve yanlış anlama var sanki. Vanl vatandaşlarımız mahcup oldukları için o ifadeyi kullanmışlardır. Bize iş verilse daha iyi olur mahiyetinde.
95.15.222.188
müştak uzyapan
23 Aralık 2011 Cuma 01:24
depremzedeler
sevgili çankırılı bizler gelen bu kardeşlerimize gerekli ilgi ve misafirperverliğimizi göstermeliyiz. allah bu cennet vatanımızda birlik ve beraberliğimizi bozdurmasın biraz sakin ol kırıcı ölma müşfik ol üç beş soytarının oyuncagı olmayalım devlet yücedir devlet büyüktür. yüce türk daha da yücedir.
95.15.159.185
VATANDAŞ
22 Aralık 2011 Perşembe 23:28
olumsuz
Yorumlar beni hep şaşırtıyor. güzel bakmayı ne zaman öğreneceksiniz? Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın. Hem bu dayanışmanın, bu ülke üzerinde oynanan oyunların bozulmasına vesile olabileceğini düşünmediniz mi hiç? ne güzel işte bizden daha ihtiyaç sahiplerine verin demişler. Yani onurlu davranmışlar. İnşallah güzel ülkemde sadece kardeşlik olur. Herkes birbirine sevgiyle bakar. Önyargılar düşmanlıklar biter.
141.196.60.45
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim