• BIST 102.037
  • Altın 197,897
  • Dolar 4,7386
  • Euro 5,5528
  • Ankara : 29 °C
  • İstanbul : 25 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 25 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 25 °C

Bugünkü Çankırı'nın Dubai'de ne işi var?

Bugünkü Çankırı'nın Dubai'de ne işi var?
KUZKA'nın organizasyonu ile Kastamonu, Sinop ve Çankırı illerinin milletvekilleri, valileri, belediye başkanları ve il genel meclis başkanları Dubai'de düzenlenen turizm fuarına katıldılar.

Kastamonu ve Sinop için eleştiriyi (var ise) o bölgenin yerel basınında görev alan arkadaşlara bırakarak bz yine Çankırı'ya dönelim. Dönelim de Çankırı'nın mevcut haliyle böylesi bir fuarda ne işi varmış onu irdeleyelim!

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Kastamonu, Çankırı, Sinop’un turizm destinasyonlarını Ortadoğulu turizmcilere tanıtmak amacıyla bu yıl 22.’si düzenlenen ve Arap dünyasının en önemli turizm etkinliği olan “Arabian Travel Market Dubai 2016 Fuarı’na katıldı.

Arap Turizm temsilcilerine kapılarını açan ATM Dubai Fuarı, 28 Nisan tarihine kadar ziyarete açık olacak. Fuarda Kastamonu, Çankırı ve Sinop, KUZKA desteği ile hazırlanan “Home Of” konseptli stantta tanıtım çalışmalarını gerçekleştirecek. Fuara üç ili temsilen Kastamonu Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Günaydın başta olmak üzere; Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ve eşi, Çankırı Milletvekili ve TBMM Türkiye-B.A.E. Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Muhammet Emin Akbaşoğlu ve eşi, ajansın yönetim kurulu üyeleri Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker ile diğer zevat katıldı.

Saydığımız bu zevat içerisindeki 'Çankırı heyeti' olsa olsa yapmış oldukları eylemle Dubai’nin turizmine katkıda bulunmuştur. KUZKA'nın fonları ile Dubai’ye gideceğinize 14 Km’lik tuz mağarasının yolunu asfaltlayın. Kent merkezinde tuz mağarasına doğru dürüst yönlendirme tabelalarınız bile yok. Böyle mi turist çekeceksiniz? Yıllardır tozdan gürültüden bir giden bir daha gitmiyor. 

Ey Belediye Başkanı; Çankırı’nın tarihi bölgesine TOKİ konutları dikerek mi turist çekeceksin?

Ey şehrin valisi; Yıldıztepe Kayak Merkezi dediniz kurduğunuz telesiyej yarım saatte pistin başına çıkamıyor. Yıldıztepe olsa, olsa Çankırılı'nın hafta sonu kkayak pisti yanında mangal yapacağı yer olur. Kayak yapmaya gelenler bir daha gelmek istemiyor. Çok merak ediyorsanız kayakçılara ait web sitelerindeki forum sayfalarına bir göz atın. 

Yıldıztepe’ye onca para harcayıp çim saha yaptınız. Ne oldu? Çim saha oldu ot tarlası. Bari tarlayı bir biçtirseydiniz de içtiğiniz çayların parasını tahsil etmiş olsaydık! 

Be hey muhterem zevat; Çankırı’ya hangi turistik yatırımı yaptınız da tanıtım için taa Dubai'lere kadar gidiyorsunuz? Yazıktır bu milletin bu devletin parasını boşa harcamayın. Dubai’nin yüksek binalarının arasında fotoğraf çektirmek marifet değil. Marifet, doğduğun, görev yaptığın topraklara hizmettir. Lafla peynir gemisi yürümüyor beyler... Bunu biliniz...

Bu arada; Çankırı heyetinin Dubai ziyaretini sokaktaki vatandaş "Bizim heyet karla kaplı Dubai yollarını Çankırı tuzuyla açılması yönünde teklif götürmüş olsa gerek!" şeklinde değerlendiyor haberiniz ola!

Saygılar...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
boran
11 Mayıs 2016 Çarşamba 00:39
00:39
çankırıya bir taş üstüne taş konsa kıskançlık krizine giriyorsunuz bumu milliyetçilik bumu habercilik insan kötülemekden başka sanatınız yok elinize bi çivi verseler duvara çakamasınız ama yapmayın derim bu çankırı bizim kim ne yaparsa yapsın ALLAH razı olsun biraz vijdan sahibi olun bugun dünya yarın ahret hesap veremesinniz
78.183.200.250
Tuncer Özvar
03 Mayıs 2016 Salı 09:39
09:39
Bu haberde yer alan konular doğru mu değil mi? Tuz mağarası yolu asfalt oldu da bizim mi haberimiz yok. Yıldıztepe telesiyej hızlı çalışıyor da biz mi görmedik. Haberde yalan yanlış bir şey varsa onu eleştirin.
95.6.78.36
Kıskançlık krizi
29 Nisan 2016 Cuma 14:46
14:46
Ben Çankırıyı ve dürüst adamları böyle kıskanan başka biri görmedim. Çok enteresan. Rahatsızlık olabilir. Çankırı vizyon olarak hayal edemediği yerlere geldi valimiz ile birlikte. Hayatında dubai gormemiş adamlar toplanıp vali kôtülüyor, kuzkanın bu 3 ile kattığu değeri kotuluyor. Gülerler adama her yerde anlatma.
178.241.199.76
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim