• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Bunun adı nedir?!

Bunun adı nedir?!
Ilgaz Müftülüğünce Çeltikbaşı köyünde gerçekleştirilen "Sahabe Ormanı" büyük bir skandala imza attı.

Geçtiğimiz günlerde Ilgaz'a bağlı Çeltikbaşı köyünde oluşturulan ve Vali Vahdettin Özcan'ın da fidan dikerek katıldığı "Sahabe Ormanı" projesi beraberinde önemli bir skandalı da getirdi.

Türkiye'de bir ilk - TIKLA

Ormanın oluşmasında, fidanı diken kişi ile fidanın adandığı sahabenin adının ortaklaşa yeraldığı tabelalar görenleri şaşkına çevirdi.

DİLİMİZ VARMIYOR

Ilgaz Müftülüğünce hazırlanan yaklaşık 135 tabelanın tamamında fidanı diken kişinin ismi yukarıda, sahabenin ismi altta yer aldı.

Örnek: Vahdettin Özcan Çankırı Valisi - Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Ilgaz İlçe Müftüsü Halil Erten "130 görevli var. Kura çektik ve sahabe ormanı diye onlar anısına o fidanları diktirdik. İsimler konusuna gelince herhangi bir niyet taşımaksızın bu tabelalar oluştu. Kusur varsa bana aittir." dedi.

Yorum yok.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ılgazlı
24 Nisan 2012 Salı 16:16
ılgaz sahabe efendilerimizle daha başka...
ılgaza sahip çıkmak size mi kaldı... sahabe efendilerimize arap diyerek onları küçümsemek senin haddine mi ömer sağlam... rabbim o sahabe ormanını yapanların niyetlerini ve sizin gibilerin kalplerini en iyi bilendir... dört tarafı sahabe efendimizlerimizle medfun bulunan bu ülkede sahabe efendilerimizden rahatsız olanın o kuru vatan sevgisinden şüphe ederim... bunca şeyi görmeyenler sahabe ormanını mı görüyor sadece. o yoldan geçerken allah lafzını görünce de rahatsız olacaktır o insanlar ama ılgaz sahabe efendilerimizin ormanıyla şimdi daha başka....
78.167.78.31
Emre KAYA
22 Nisan 2012 Pazar 22:09
yorum farkı
*"sahabe" olgusunu "bu arap kültürü dayatmasıdır" mantığıyla yorumlarsanız işte bu sizin kişisel yorumunuzdan çıkar ve farklı yönlere çekilebilir. Çünkü "sahabe" kültürünün Türklükle Araplıkla alakası yoktur. Bambaşka bir kültürdür. Konunun gereksizliği hakkında ya da iyi analiz yapılmadığı konusunda fikirlerim sizinkine yakın. Ancak "kültür" konusundaki düşüncem kesinlikle sizinkiyle aynı değil.
95.70.131.40
Emre KAYA
22 Nisan 2012 Pazar 22:06
Yorum ve anlayış farkı
Ömer Bey; Konuyla ilgili yorumunuzda doğal olarak kendi inandığınız doğrulardan yola çıkıyorsunuz. Ama "camilere neden arapça isim veriliyor" demek olaya dar bakmaktır. Bu konu sadece yorum bölümünden tartışılacak bir konu da değildir. Biz İstiklal yolu düşünürken sahabe ormanı da nerden çıktı deyişinizde de haklı olabilirsiniz kendinize göre. Belki o ismi verenler farklı bir niyetle vermiş olabilirler ama bunu ne siz ne de ben, hiç kimse bilemez. Şahsen asılan tabelaların ne kadar gereksiz ve amatörce olduğunu haberi okuduğumdan beri değişmeyen düşünce ben de. Ancak "Sahabe" olgusunu "
95.70.131.40
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim