• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 25 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Canbaz Sözcü18'i hatırlayamamış ama!

Canbaz Sözcü18'i hatırlayamamış ama!
İl Genel Meclisi 2009 yılında başladığı Meclis üyeleri ile son toplantısını yaptı.

Son toplantıda 30 Mart seçimleri için AK Parti’den aday gösterilmeyen 2004 yılından beri Meclis Başkanı olarak görev yapan Osman Canbaz bir veda konuşması yaptı.

Canbaz “2004 yılında girdiğim Çankırı İGM'de bu güne kadar İGM başkanı olarak görev yaptım. Bu süreçde AK Parti ve diğer siyasi partilerin il başkanlarının hepsi ile, Çankırı Milletvekilleri Prof. Dr. Hikmet Özdemir, Tevfik  Akbak, İsmail Ericekli, Suat Kınıklıoğlu, Dr Nurettin Akman, Ahmet Bukan, Av. İdris Şahin, Hüseyin Filiz beyefendilerle, Sayın valilerimiz Halil Ulusoy, Ali Haydar Öner, Şemsettin Uzun ve Vahdettin Özcan beyefendilerle birlikte Çankırı’mızın bulunduğu yerden daha yükseğe çıkması için el ele birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık.

Hepimizin ortak hedefi her alanda gelişmiş, modern, müreffeh, üreten bir Çankırı ortaya çıkarmak idi. Köyleri, beldeleri, ilçeleri ve şehir merkezi ile daha iyi yaşanabilir bir Çankırı oluşturmaktı. Bu gün bu hedefe hızla ilerlediğimizi, yaklaştığımızı görmek beni mutlu ediyor.

Kıymetli İl Genel meclis üyeleri on yıldır Çankırı halkı tarafından seçilen toplam 44 İGM üyesi ile çalıştım. Bu süre içerisinde Orta İl Genel Meclis üyesi Bekir Dinçer İGM üyesi iken, Şabanözü İGM üyesi Bekir Sıtkı Alıcı da üyeliği sona erdikten sonra vefat ettiler.Bu ağabeylerimize Allah'dan rahmet, peygamberimizden şefaat diliyorum. Şu anda burada olmayıp da sağ olan meclis üyelerine de sağlık afiyet ve mutluluklar diliyorum.

İyisi ile kötüsüyle ikinci 5 yıllık görev süresinin son toplantısına başlıyoruz. Halkımızın bizlere verdiği İGM üyeliği görevini, siz meclis üyelerinin şahsıma tevdi ettiği İl Genel Meclisi Başkanlığı vazifesini onurla yerine getirmeye çalıştım.

Bu süre içerisinde İl Genel Meclisi üyelerinin ekseriyetinin Çankırı halkının menfaatlerini şahsi çıkarlarından her zaman üstün tuttuklarını gördüm. Sizlerin bu asâletli duruşunuzdan dolayı çeşitli çıkar odaklarınca hor görüldüğünüze, itelendiğinize, çeşitli yollarla rencide edildiğinize de şahit oldum. Sizler her türlü baskıya rağmen doğru bildiğiniz yolda sapmadan yürümeye devam ettiniz.

Çankırı’da yaşayan herkesin şunu bilmesini isterim ki halkımıza gidecek hizmetler söz konusu olduğunda meclisimizin iktidar ve muhalefet üyeleri bir bütün olarak, Çankırı halkının âlî menfaatini korumak için diklenmeden dik durmasını bilmiştir. Bu onurlu ve dik duruşu gösteren meclis üyelerimizi kutluyorum.

Şuna kesinlikle inanıyorum ki: Emir Karatekin Hz.lerini,onlarca veliyyüllah’ı, yüzlerce şehidi göğsünde barındıran bu şehrin İl Genel Meclisinde” halkın menfaatini kendi çıkarının üstünde tutan kişiler daima olacaktır.

Kıymetli meclis üyeleri Çankırı bu gün; yani 2014 yılının 7 Mart günü; 2009 yılının Mart ayından yani beş yıl öncesinden daha ileride,daha gelişmiş daha modern ve müreffeh bir şehirdir. Köylerimiz, beldelerimiz, ilçelerimiz ve il merkezimiz eğitimde, sağlıkta, spor da, kültürel faaliyetlerde, ulaşımda, sanayi de, tarımda, kısaca her alanda modern,gelişmiş,üretken bir il olma yolunda hızla ilerliyor. Bu ilerleme devletimizin, siyasi partilerimizin, STK'ların, sanayici ve girişimcilerimizin çabaları ile gerçekleşiyor.

Çankırı’nın her alanda büyümesi ve gelişmesi için çalışan sayın valimiz Vahdettin Özcan beye, milletvekillerimize, siyasi parti il başkanlarımıza, siz İl Genel Meclis üyelerimize, on bir ilçemizin kaymakamlarına, bütün belediye başkanlarına, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine, il müdürlerimize, sanayici, tüccar ve üreticilerin temsilcileri olan Sn Hayrettin Çelikten’e, Sn Osman Karadeniz’e, Sn Oğuz Ak’a, Sn Ömer Çendek’e, Sn Ahmet Susam’a, Sn Necati Akdoğan’a, Sn Ahmet Söğüt’e, Sn E.Bekir Sevgili’ye, Sn Nejat Gamzeli’ye 361 köy muhtarımıza, Çankırı’ya bir çivi dahi olsa çakan yatırımcılarımıza sanayicilerimize, Çankırı’nın gören gözü, işiten kulağı, söyleyen dili olan Karatekin gazetesi, Doğruyol gazetesi, Bizim Çankırı gazetesi, Yenigün gazetesi ailelerine, Çankırı’nın dünyaya haykıran sesi olan Çankırı Bülteni, Çankırı Postası, Haber18, Haberci 18 ve adını hatırlayamadığım internet sitesi ailelerine meclisimize ve Çankırı’ya verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.

Ayrıca gelecek günlerin bütün Çankırı halkı ile birlikte sizlere sağlık, mutluluk, esenlik getirmesini Allah’dan dilerim.” dedi. (Karatekin gazetesi)

OSMAN CANBAZ SÖZCÜ18'İ HATIRLAYAMAMIŞ :)
30 Mart'ta yapılacak yerel seçim listelerinde yer bulamayan Osman Canbaz'ın veda konuşmasında yerel medyaya yaptığı teşekkürü (listede her ne kadar biz olmasak da) hayli olumlu karşıladığımızın bilinmesini isteriz.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Çankırı Akplileri
10 Mart 2014 Pazartesi 08:55
08:55
Ak parti şu canbazı artık değiştirmeliydi çok şımardı gibi
88.225.158.237
üzgün
09 Mart 2014 Pazar 07:28
07:28
üzüldüğün şeye bak vedat , yukarıda ismi geçenlerin çoğu isminin yazılı olmasından bedbaht olmuştur
78.168.208.254
şözcü
08 Mart 2014 Cumartesi 17:38
17:38
osman canbazı da bir yıl sonra hiç kimse hatırlamaz. sözcü daim kalır.
78.167.189.131
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim