• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 12 °C

Çankırı'da memur işi bıraktı

Çankırıda memur işi bıraktı
Çankırı'da faaliyet gösteren sendikalar ortak karar ile iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Hükümet ile memurun 21 gün süren zam pazarlığından sonuç çıkmaması Çankırı'da protesto edildi.

Hükümetin son turda teklifi yüzde 3,5+4’e çıkarmasını yetersiz bulan Çankırı'da yaklaşık bin 500 kamu çalışanı sokaklara çıktı. İş bırakma eylemine CHP, MHP, Saadet Partisi ve HAS Parti İl başkanları ve yöneticileri de en önde yürüyerek destek verdi.
 
Kucaklama Taşı önünden itibaren slogan atarak yürüyen sendika üyeleri, çalan davullar ve zurnalar eşliğinde halaylar çekti. İş bırakma eylemine Kamu Sen, Memur Sen ve KESK'e bağlı sendikalara üye yaklaşık bin 500 kişi katıldı. Öğretmenler, valilik çalışanları, üniversite çalışanları, sağlık çalışanları yapılan iş bırakma eylemine destek verdi.
 
Çankırı Belediyesi önüne kadar yürüyen grup burada basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Kamu Sen İl Başkanı Metin Memiş, Türkiye’nin dört bir yanında kamu emekçileri olarak, sadece kendisi için değil, insanca bir yaşamı hak eden herkes için alanlarda omuz omuza olduklarını ifade etti. Memiş, "Ülkemizin kaynaklarının faizciye, rantiyeciye değil, işsizliğe son verecek yatırım harcamalarına aktarılmasını istiyoruz." dedi.
 
Memur Sen üyeleri gruptan ayrılarak, Karatekin Parkı'nda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından sendika üyeleri oturma eylemi yaparak sessizce dağıldı. (Kaynak: cihan)
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Recai
25 Mayıs 2012 Cuma 19:22
Kanaat en büyük servettir
Kusura bakmayın ama biz bu filmi daha önce çook izledik.Tamam biraz daha zam olsa iyi ama, yıllarca eleştiri yapanların iktidarının pisliklerini temizlemek o kadar kolay olmuyor dostlar. Ucuz demogoji yapmayalım. Ayrıca bizden düşük ücret alan ne kadar insan olduğunu unutmayalım. En büyük servetin kanaat olduğunu hatırlatırım dostlar. Vesselam...
78.162.103.23
Recai
25 Mayıs 2012 Cuma 19:15
Kanaat en büyük servettir
Sevgili kamu sen ve kesk'çi kardeşlerin yorumları çok hoş doğrusu. Memur Senlilere söylemediklerini bırakmamışlar. Ama şunu biliyorum ki kendi iktidarları (Allah muhafaza) devleti yönetmeye kalksa vay halimize. Cadde ve sokaklardaki koyacak yer bulamadığımız (bu iktidar sayesinde) arabalara koyacak benzin bile bulamazdık herhalde.
78.162.103.23
İbrahim
25 Mayıs 2012 Cuma 09:46
..........................
Memur-Sen bilidiği gibi hükümet taraftarı ve yaptığı eylem ise hükümetin emridir. Baktılar ki millet uyanıyor. Aman millet uyanmadan üstüne ölü toprağı serpmeye devam. Türkiye son hızla büyüyor!! Vatandaşın cebi küçülüyor. Gemicikler büyüyor!! Milli gelir 15.000 dolarmışşş. Ankara Oyun Havası ALİ TOPU AT - TUT ALİ TUT - UYU MİLLET UYU - YE KAYINÇO YE (28.000 $)
65.49.2.27
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim