• BIST 102.258
  • Altın 190,240
  • Dolar 4,5876
  • Euro 5,3980
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Çankırıspor pazartesi 'başkan'sız kalabilir

Çankırıspor pazartesi başkansız kalabilir
Pazartesi günü yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu genel kurulu Çankırıspor kulübünü 'başkansız' bırakabilir!

Pazartesi (27 Şubat 2012) günü yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu, Çankırıspor Kulübü'nü 'başkansız' bırakabilir.

Türkiye Futbol Federasyonu'na 'başkan' ve yönetim kurulunun seçileceği pazartesi günkü genel kurulla Çankırıspor'un 'başkansız' kalması arasında nasıl bir ilinti var derseniz!

Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre genel kurulda 'başkanlık' yarışına girecek iki önemli isim Yıldırım Demirören ve Ata Aksu'nun hazırladıkları 'yönetim kurulu' listelerinde Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali'nin adı yeralmakta.

Elde edilen bilgilere göre Sevda Karaali'nin önemli bir sürpriz olmazsa Yıldırım Demirören listesinde yer alacağı ve Demirören'in seçimi kazanması halinde yeni Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olması işten değil.

Sevda Karaali'nin Federasyon Yönetim Kurulu üyesi olması ile birlikte Çankırıspor Kulübü başkanlığından istifa etmesi gerekiyor. Bu durum da Çankırıspor'un yeni kulüp başkanın kim olacağı sorusu önümüzdeki saatlerde sıkça sorulmaya başlanacak.

TÜRKİYE'DE BİR İLK YAŞANACAK!

27 Şubat 2012 Pazartesi günü yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu genel kurulunda, Sevda Karaali'nin isminin bulunduğu liste seçimi kazanırsa bu olay ülkemizde ilk olacak.

Türk sporunun ilk teşkilatı olan Türk İdman Cemiyetleri İttifakı'nın kurulmasının ardından Yusuf Ziya Öniş başkanlığında ilk Türk Futbol Federasyonu 1923 yılında Şehzadebaşı'ndaki Letafet Apartmanı salonunda yapılan toplantıda 'Futbol Heyet-i Müttehidesi' adıyla kurulmuştur. Ardından FIFA'ya başvurulmuş ve Türkiye 21 Mayıs 1923 tarihinde FIFA'nın 26. üyesi oldu.

1923 yılından bu yana oluşturulan Federasyon Yönetim Kurullarında hiçbir kadın üye görev almadı.

Sevda Karaali, 27 Şubat Pazartesi günü yapılacak olan kongrede seçimi kazanan adayın listesinde yer alırsa, Türkiye'de bir ilke imza atacak ve "ilk kadın Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi" ünvanını alarak ülke spor tarihine adını yazdıracak.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Melih
29 Şubat 2012 Çarşamba 10:48
ah benim Çankırım
İnsan bu insan manzaralarıyla karşılaşınca üzülsem mi üzülmesem mi diye düşünüyor. İnsanın şevkini kırmaktan, olaylara olumsuz bakmaktan bizlere negatif enerji yaymaktan boş boş konuşmaktan nasıl bir zevk alırsınız anlamış değilim. Sevda hanım çoğumuzun cesaret edemeyeceği konulara gözü yumuk giren cesur, yürekli bir Çankırılı sevdalısı bir hanımın reklama ihtiyacı da yok beyler, O gerçekten bir marka, o herşeyden önce iyi bir anne, iyi bir abla, kardeş ve çok yürekli bir Çankırılı beyler hariçten gazel okumayın yürekli insanlarımıza destek olalım. Destek olmuyorsak köstek de olmayalım...
193.140.8.250
sedat gölcük
27 Şubat 2012 Pazartesi 12:54
yalan haber sözcü 18
sayın ste yönetıcılerı nasıl habercısnız ya bır konunun aslı adarı olmadan yaygara yapmayın hanı lıstede sayn baskanın adı geçmıyo
88.230.54.246
sinan AYDIN
25 Şubat 2012 Cumartesi 14:33
aynaya bakmaya gerek yok
Çankırı'nın ve Çankırılı'nın neden geri kaldığını araştırmaya gerek yok haberin yorumlarını oku yeter.
188.58.154.237
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim