• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Çerkeş - Bedil Köylüler oy kullanmadı!

Çerkeş - Bedil Köylüler oy kullanmadı!
Ülke genelinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri için Çerkeş - Bedil köyünde seçmenler oy kullanmadı.

ÇANKIRI - Çerkeş ilçesine bağlı Bedil köyünde bulunan 1032 no'lu sandıkta kayıtlı 79 seçmenden 77'si oyunu kullanmadı. Sandıklarda görevli 2 seçmen de 'boş oy kullandı.

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği ilk bilgilere göre Bedil köyünde başta Çerkeş Kaymakamı Cengiz Ünsal olmak üzere, emniyet ve jandarma mensuplarının bulunduğu ve vatandaşı oy kullanmaya ikna etme çalışmalarını sürdürdükleri öğrenildi.

JANDARMA GÜN BOYU BEDİL KÖYÜNDEYDİ
Edinilen bilgilere göre, jandarma oy kullanmanın sürdüğü saat 17.00'ye kadar Bedil köyünde konuşlandı. Seçmeni oy kullanmaya ikna eden(ler)in olup olmadığını gözlemleyen jandarma, saat 17.00 sonrası köyü terketti.

OY SANDIĞI AÇILDI
Bedil köyünde vatandaşın sandığın başına gitmesine karşın oyunu kullanmaması ile birlikte sonuçlanan seçim günü, 1032 no'lu sandıktan 2 oy çıktı ve 2'si de geçersiz kabul edildi.

TEPKİNİN NEDENİ
Bedil köyünde seçmenin sandığa gitmemesinin gerekçesi olarak da "AK Parti milletvekili Hüseyin Filiz'in aile üyelerinin ortaklığında kurulan 50 bin kapasiteli tavuk kümesinin köy girişindeki bir alana kurulmasını protesto amacıyla oyumuzu kullanmadık" dediler...

boykot-bedilkoyu-cerkes-cankiri-secmenoyvermedi-sozcu-resim-08.jpg

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
yf
29 Ağustos 2014 Cuma 15:07
15:07
edip ahmet senin tasmanı kim tutuyor?merak konusu ne alıyorsan gel ben sana fazlasını verecem rahat ol
176.239.224.166
Çelenoğulları /Bedil
23 Ağustos 2014 Cumartesi 19:39
19:39
Çankırı Sözcü 18 gazetesinin cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili, Çerkeş Bedil Köyünün, seçimleri protesto etmesini, kamu oyuna duyurması ile ilgili duyarlılığını kutluyorum. Bedil Köyünde yaşayan tüm köylünün ortak aldıkları kararı uygulamasını küçümseyen, Çerkeş basınını ve yanlış yorum yapan yorumcuları da kınıyorum. Çünkü bu basın sahiplerinin ve yorumcuların Çankırılı olduklarına inanmıyorum. Çankırılı gibi gözüküp aslında Güney Afrikalı olabilirler. Çerkeş ve köylerinin, Avrupa Asya yolu üzerinde çok nezih bir bölgede olması aslında çok önemlidir. İsrail ve ortaklarının ordadoğudaki petrolleri paylaşmak için nasıl ortadoğu'yu karıştırıyor ve bunu da orta doğuluları bir türlü kullanarak yapıyorsa; ufak çıkarlar uğruna Bedil’liyi küçümseyenleri de Ortadoğulu gibi görüb üzülmemeye çalışmak lazım diyorum. Çerkeş’e hiç döviz girdisi ve istihdam sağlamamış. neden Çerkeş’ten Türkiye Çapında, dünya çapında iş adamı, bilim adamı, siyasetçi vb çıkmıyor, neden Hakkari Şırnak dağ yolları asvalt da, Çerkeş köyleri neden değil denilmiyor. ıslah evindeki deli, deli olmayanları salak zannettiği gibi, Bedillileri salak zannedenler ıslah evinde olduklarını görememelerini normal karşılıyorum. Her derde deva gibi gösterilen ot Filizlerinin, tavşan avcılarının, yalamukcuların, hangi derde deva olduğu ÇANKIRI’ya kazalarına ve köylerine neler kaybettirdikleri ortada resimlerde görülmektedir. İslam inancına göre dini nikah, medeni yasaya göre resmi nikah uygulanmaktadır. Birileri çıkar ben hiç nikah yapmadan istediğime istediğimi yaparım der, diğeri de yardım ederse ¸yarın kendi başına ne geleceğini iyi düşünmek zorundadır. Bedil’li nikahsız evliliğe, kaymakam baskısına karşı çıkıyorsa, devletimiz dışında, hiç kimseye hesap vermez, itibara da almaz.
78.165.164.155
Edip Ahmet
18 Ağustos 2014 Pazartesi 11:30
11:30
Seviyesiz ve kültür yoksunu yorumlara cevap yazmama kararı aldık Alper kardeş. Bize yakışan budur diye düşünüyoruz. Yıllarca Çerkeşlilere öncülük yapmış bir köye de bu yakışır diye düşünüyorum.
78.165.158.72
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim