• BIST 102.258
  • Altın 190,240
  • Dolar 4,5876
  • Euro 5,3980
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 24 °C

"Enişte" helikopteri halletti!

Enişte helikopteri halletti!
Cumartesi günü başlayacak olan Paragliding World Cup Türkiye organizasyonu için merakla beklenen helikopter, İçişleri Bakanı Şahin'in talimatı ile Çavundur'a gönderiliyor.

Paragliding Word Cup Türkiye yarışmalarının başlayacağı 23 Temmuz günü yaşanan helikopter sorunu sıcak saatlerde halledildi.

Çavundur Termal Otel’de Cumartesi günü saat 19.30’da yapılacak açılış kokteyli ile start alacak olan Paragliding Wold Cup Türkiye yarışmaları için 41 ülkeden 140 pilotla ülkemizden yaklaşık 100 pilot Cumartesi günü Çavundur’a geliyor.

"ENİŞTE" SIKINTIYI ORTADAN KALDIRDI

Günlerdir yapılan hazırlık çalışmaları ve Çankırı’da Vali vekili Haldun Aksalman başkanlığında yapılan son toplantıda gündeme ÇANHAVK Başkanı Tahsin Tekin tarafından getirilen “yarışma süresince Çavundur’da konuşlanması gereken tam teşekküllü bir helikopter” talebi İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin yani “enişte” tarafından halledildi.

Toplantı sonrası yaşanan süreçte Ak Parti Çankırı milletvekili İdris Şahin'in ÇANHAVK Başkanı Tahsin Tekin ve Bakan Şahin ile yaptığı görüşmelerin de sıkıntının ortadan kaldırılmasında önemli bir etken olduğunu da hatırlatmakla birlikte Bakanı hafta başında ziyaret eden İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, milletvekili Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç de konuyu gündeme getirenler arasında.

Bununla birlikte bilmeyenler için belirtelim, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in eşinin ailesi Atkaracalar'dan Hocagil sülalesinden evli ve halen ilçede kendisine ait bir evi bulunmakta.

YARIŞMALARIN 2 GÜNÜ IŞIK DAĞINDA GERÇEKLEŞECEK

Öte yandan bu yıl düzenlenen organizasyonda yaşanılacak yeniliklerden bir tanesi de, Çerkeş – Işıkdağı’ndan yapılacak uçuşlar.

ÇANHAVK Başkanı Tahsin Tekin “Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan’ın göstermiş olduğu sıcak ilgi ile birlikte start alan Işıkdağı’ndan uçma kararımız kesinleşti. Tespit ettiğimiz nokta ile Çerkeş arasındaki yaklaşık 35 km’lik yol son bir haftadır İl Özel İdaresi, Çerkeş Kaymakamlığı ve Çerkeş Belediyesince sürdürülen revize çalışmalarıyla istenilen düzeye geldi. Özellikle yurt dışından gelecek olan deneyimli pilotların Işık Dağının güzelliği ile birlikte bölgeyi farklı bir açıdan izlemelerini sağlamak amacıyla böylesi yeni bir uçuş noktası tespit ettik.” derken, Bayramören’deki etkinliklerin zayıflamasını da şu cümlelerle özetledi:

“Bayramören Belediye Başkanı Ahmet Özen’in tutum ve davranışları bu yılki organizasyonun planlanmasında zorunlu değişiklikleri beraberinde getirdi. Açılış ve kapanış programlarını yarışmacıların büyük bir bölümünün konaklayacağı Çavundur Termal Otel’de gerçekleştireceğiz. Bayramören’de Kuzey ve güney pistlerinden uçuşlarımızla birlikte bazı yarışmacılarımız burada konaklayacaklar.”

AÇILIŞ KOKTEYLİ 23 TEMMUZ CUMARTESİ AKŞAMI

Sözcü18 haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre organizasyonun açılış kokteyli 23 Temmuz Cumartesi günü saat 19.30’da Çavundur Termal Otel’de yapılacak. Uçuşlar Pazar sabahı başlayacak.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
BAYRAMÖREN SEVDALISI
24 Temmuz 2011 Pazar 19:32
çavundur
Zavallı yalaka bizler napıyoduk biliyomusun; taa İstanbul'dan geldik Çavundur'a. Bayramören Belediyesinin adı bile yoktu orda. Cahil utansınlar.
88.239.240.149
Ramazan Yılmaz
22 Temmuz 2011 Cuma 14:35
Kıyıcıların tetikçisine!
Ben Ramazan olduğumu söyleme cesaretini gösteriyorum tetikçi kardeşim! Ya sen kimsin? Bayramören için Ahmet reis kalıp tahtası çakıyorken sizler ne yapıyorsunuz? Takılmışsınız birilerinin peşine hık deyicilikle uğraşıyorsunuz. Ahmet reise dediklerinizin yüzde birini Çankırı Federasyonuna, Çankırı Vakfına Ankara'daki Adem başkana Bayramören'deki muhtarlara söyleme yürekliliğini gösterdin mi? Mademki Dünya kupası çocuk oyuncağı değil Çankırı valiliğine iki satır dilekçe yazdın mı? Şampiyonanın organizatörüne kişisel kaprislerini bırak deme cesaretin var mı? Önce onun peşinden ayrıl!
95.10.99.232
bayramörenli
21 Temmuz 2011 Perşembe 18:56
yamaç paraşütü
yorumcu ramazanmısın kimsin anlamadan dinlemeden diye yazmışsın sanki sen ne biliyosan.senin reis diye bahsettiğin kişi sülüklükte işçiyle kalıp tahtası çakıyo ancak.reis demek öncü demek.dünya kupası bu. çocuk oyuncağı mı.geçen seneki gibi para alacam zanneti. elin adamı da devre dışı bıraktı. 20 bin liraya 2 adet hela yapmış.biri kuzeye biride güneye.hepsi bu kadar.bu kafayla devam ederse önümüzdeki yıl şükrü tarhan tamamını çerkeşe alır .
88.239.252.140
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim