• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Erdoğan'dan 61'in şifresi!

Erdoğandan 61in şifresi!
Başbakan Trabzon'da yaptığı konuşmayla Devlet Bahçeli'yi anımsattı...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meydan Park'ta düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;
 
Size bir söz verdik. Trabzon'un büyükşehir yapacağız dedik ve bu sözümüzü tuttuk. Şimdi büyükşehir Trabzon'dayız. Biz birbirimize o kadar yakınız ki biz toprağımızla biriz. Biz suyumuzla biriz. Bir bayrağımızla biriz. Bizim ezanımız bir, kıblemizi bir, her şeyden önce gönüllerimiz bir. Allah birliğimizi daim etsin.Biz Trabzon ile biriz.
 
Aramızda bir şifre var. 61. Trabzon ne zaman fethedildi. 61.Trabzon'un plakası kaç? 61. Bu kardeşiniz kaçıncı hükümetin Başbakan'ı. 61. 26 Şubat'ta bu kardeşiniz inşallah 60'ı tamamlıyor 61'e giriyor. Şimdi sizden başka bir 61 bekliyoruz. 30 Mart'ta Trabzon'dan yüzde 61 bekliyoruz. 41 kere maşallah. 61 kere maşallah.
 
"UEFA STANDARTLARINDA BİR SPOR KOMPLEKSİ KAZANDIRACAĞIZ"
Bugün Trabzon'da tarihi gün yaşıyoruz. Bugün 537 trilyon liralık eseri hizmeti açıyoruz. Trabzon'a verdiğimiz sözü tutuyoruz. Trabzonsporumuza 40 bin kişilik stadyum ve spor tesisi inşa edeceğiz dedik bu sözümüzü de tutuyoruz. Yarın Akyazı stadı ve spor tesislerinin temelini atıyoruz. UEFA standartlarında bir spor kompleksi kazandırmış olacağız. Trabzon ve Trabzonspor'a yakışır hedefi 2 yıl içinde tamamlayıp teslim edeceğiz.
 
"EL ÖPTÜRMEYİ SEVMEM AMA..."
Yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öğretmenler senede bir kez hatırlanacak olan varlıklarımız değildir. Elimi öpmeye gelenlere şunu söylerim el öptürmeyi sevmem torunlarım ve çocuklarım hariç. Sadece üç kişinin elini öpeceksiniz derim. Annenizin, babanızın, öğretmeninizin. Başka kimsenin elini öpmeyin. Onlar eli öpülesidir.
 
900 bine yakın öğretmenimiz görev yapıyor. Anneye, babaya, öğretmene vefa boynumuzun borcudur. Öğretmen sadece üniversite sınavlarına hazırlayanlar değildir.
 
Sadece test tekniğini öğretenler öğretmen değildir. 13 yıl boyunca edep, adap öğreten sabırla öğrencisine öğreten bu işin asli unsudurdur. Her öğretmen değerlidir. Onların hakkını bir yere koyamayız.
 
Biz nabza göre şerbet sunana her gittiği bölgede farklı konuşanlardan olmadık. İstanbul'da ne söylediysek Van'da da onu söyledik. Diyarbakır'da ne söylediysek Trabzonda da onu söylüyoruz. İzmir'de Türk bayrağını sallayıp Hakkari'de bayrağından utanan partilerden olmadık.
 
" TIPKI KUŞ TÜYÜ YATAKLARDA YATANLAR GİBİ"
Biz burada bu ülkenin çoğunluğu ile hemfikiriz. Biz ırkçı parti değiliz. Biz milletimizin tamamını kucaklıyoruz. Biz Sivas'ın doğusuna geçemeyenlerden değilğiz. Biz tabela partisi değiliz. 11 yıl boyunca diğer siyasi partilere seslendim. Sizde gidin oralarda demokrasi mücadelesi verin dedim. Ama ne MHP ne CHP gidemedi. Onlara siyaset yapmak rahat zeminde olacak. Tıpkı kuş tüyü yataklarda yatanlar gibi. Sadece bir kaç kez seçim kampanyalarında birkaç vilayete gidebildiler. Bizim kimseden korkumuz yok.
 
"BİZİM MASAMIZDA FARKLI RENKLERDE BOYANMIŞ TÜRK BAYRAKLARI YOK"
Bizim masamızın üzerinde farklı renklere boyanmış Türkiye haritalarımız yok. Biz hesap peşinde değiliz. Biz hesaplaşmanın değil helalleşmenin peşindeyiz.
 
Bizimle iyi olanla biz iyi oluruz bize dost olana biz dost oluruz. Zaman zaman ayrılık küslük olabilir ama bunlar tamir edilebilir. Kötüyken iyi olanla yeni süreçler aşlatırız. Diplomasinin kuralı budur. Bizler çevre ülkelerde hepsiyle münasebetlerimizi iyi noktaya getirmiş durumdayız. Suriye'nin dışında münasebetlerimiz iyi durumda. Daha da iyi noktaya gidiyoruz. Gideceğiz çünkü biz 2023'ün Türkiye'sini farklı hazırlayacağız. Büyük devlet hataları ile değil gelecek vizyonu ile hareket edendir. Sanatçısından korkan devlet büyük devlet olamaz. Mazluma sahip çıkmayan, kendi vatandaşından korkan büyük devlet olamaz. Aman şu reformu yapmayan, şunu söylemeyin parçalanırız dağılırız diyorlar. Korkaklar ileri gidemizler, korkaklae ülkelerini büyütemezler. Biz korkanlardan olmadık. Bize seviyesizce iftiralar atan muhalefet Ankara'nın dışına çıkamadı. Biz Moğalistan'a gittik. Kendine milliyetçi diyenlere sorun haberi yoktur. Yeni abideler bulduk onların üzerinde çalışıyoruz.
 
Yıllarca başörtüsünü yasakladırlar. Türkiye bölündü mü? Kamuda, Meclis'te başörtülüler var. Ne oldu. Türkiye bölündü mü, parçalandı mı? Bu milleti korkuttular. Ne kızlarımızı psikolojik olarak yıprattılar. Türkiye bölünmedi. türkiye büyüdü. Başörtülüsüyle başı açığıyla el ele, omuz omuza verdi. Biz türkülerden, kültürlerden, kıyafetlerden, kelimelerden, kavramlardan korkacak kadar küçük devlet, millet değiliz.
 
"UZAYA MEKİK GÖNDERDİLER DE BAŞÖRTÜSÜ UCUNA MI TAKILDI"
Başörtüsüne gericilik dediler. Bunlar uzaya mekik gönderdiler de başörtüsünün ucuna mı takıldı? Hızlı tren yaptırlarda başörtüsü treni raydan mı çıkardı. Marmaray'ı yaptılar da başörtüsü tüneli mi tıkadı. Hak er veya geç hakim oldu.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim