• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 19 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Festivale Sibel Can ya da Hadise gelecek derken!

Festivale Sibel Can ya da Hadise gelecek derken!
Son üç yıldan bu yana Kurşunlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen festivali bu yıl Gençlik Derneği kendi imkanlarıyla düzenliyor.

2005 Yılında Kurşunlu Belediyesi tarafından başlatılan ve bu güne kadar “Kurşunlu Bal Festivali”, “Kurşunlu Bal ve Gençlik Festivali”, “Kurşunlu Gençlik Festivali” gibi adlar altında düzenlenen Kurşunlu Festivali bu yıl Kurşunlu Belediyesinin organizasyona katılmaması yüzünden, Kurşunlu Gençlik Derneği tarafından “Gençlik Gecesi” adı altında düzenleniyor.

Ramazan  Bayramının Zafer Bayramıyla aynı günlere gelmesi üzerine ulus olarak iki bayramı birden kutlamaya hazırlanırken, Kurşunlu Gençliği bununla yetinmeyip hemşerilerine üç bayramı birden yaşatmak istiyor.

Kurşunlu Belediye Başkanlığının 2007 yılında olduğu gibi bu yıl da festival yapmama kararı alması üzerine, Kurşunlu halkının beklentilerine yanıt vermek yine Kurşunlu Gençliğine düştü.

dernek-afis-resim-05.jpg

FESTİVALE SİBEL CAN YA DA HADİSE GELECEK DERKEN!

Kurşunlu Gençlik Derneği'nden yapılan açıklamada: “Kurşunlu halkı olarak,  Bal ve Gençlik Festivalinin gelenekselleşmesini isteyip beklerken, hatta Belediye tarafından festivalin bayram günlerinde yapılacağı, festivale Sibel Can ya da Hadise gibi isimlerin geleceği söylentileri yayılmışken belediyenin organizasyonu yapmaktan vazgeçmesine bir anlam veremedik.

Oysa aylardan beri Kurşunlu halkı bu festivali bekliyor, düğününü sünnetini buna göre programlamaya çalışıyordu.

Bizler de Gençlik Derneği olarak halkımızın bu beklentilerini boşa çıkartmamak ve Kurşunlu Festivalinin gelenekselleşmesi için 2007 yılında olduğu gibi bu yıl da festivali yapmak görevini üstlendik. Hatırlanacağı gibi 2007 yılında da Kurşunlu Belediyesi festival yapmaktan vazgeçmesi üzerine onbeş gün gibi kısa sürede hazırlanarak “Gençlik Şöleni” adı altında halkımıza hoş saatler geçirtmeyi başarmıştık.

Bu yıl da aynı duygu ve düşüncelerle yola çıkarak “Gençlik Gecesi” adında bir proğram hazırladık. Amacımız Kurşunlu Bal ve Gençlik Festivalini her yıl düzenli olarak yaparak geleneksel hale getirmektir.

kursunlu-dernek-resim-03.jpg

ANKARALI NAMIK VE SEVGİ PETEK GELİYOR

Kutsal Ramazan bayramıyla, Ulusal 30 Ağustos Zafer Bayramımızın aynı güne denk gelmesi üzerine, Dernek olarak hazırladığımız “Anay veranla anay” adlı oyunumuzu 30 Ağustos Salı günü akşamı saat 20.00 ve 22.00 de iki kez sahneleyeceğiz.

31 Ağustos Çarşamba akşamı ise sanatcı hemşerilerimiz Sevgi Petek ve Ankaralı Namık’ın konserleriyle halkımızın karşısında olacağız.

Sadece Kurşunlu ve köyleri halkımızı değil, tüm Çankırılı hemşerilerimizi Kurşunlu’ya bekliyoruz.” denildi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Selami DEVECİ
25 Ağustos 2011 Perşembe 11:44
selami_deveci@hotmail.com
Gençlik Derneği yöneticilerine ve Kurşunlu Belediye Başkanımıza bizim de bir önerimiz ve teklifimiz olacak. İlçeniz ve köylerinde ikamet eden ve tekerlekli özürlü arabasına ihtiyaç duyan ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi halinde gecenizin yapıldığı tarih ve saatte bu kişilere tekerlekli özürlü arabalarını teslim ederiz. Bizler de ilçenizde ikamet eden özürlü kişilere bu şekilde bir katkı sağlamış oluruz. (Selami Deveci – Çöz-Der Çankırı Özürlüler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı – gsm. 0536.9671313)
78.187.90.241
Erkut ERASLAN
25 Ağustos 2011 Perşembe 03:20
Her şeye rağmen
Belediyemiz ile gençlik derneğimiz arasında nedense bazı zamanlar iletişim sıkıntısı yaşanıyor.. Her yıl acaba bir arıza olacak mı diye endişe edecekken geçen yaz Nezli Oğuz Yılmazlı çok güzel bir festival yapıldı günlerce konuşuldu. Gene de bazı hemşerilerimiz yerel sanatçılar olsa daha iyiydi dedi, insanları memnun etmesi zor.. İşte size yerli sanatçılar. Bakalım bu kez ne laf edeceksiniz? iyi eğlenceler Kurşunlu..
88.227.61.151
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim