• BIST 103.247
  • Altın 187,605
  • Dolar 4,5433
  • Euro 5,3347
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Müdür Petek'in icraatleri bitmek bilmiyor!

Müdür Petekin icraatleri bitmek bilmiyor!
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek'le ilgili son iddia oldukça düşündürücü.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek'le ilgili iddialar bitmek bilmiyor. İddialara göre Müdür Petek'in müdürlüğünü yaptığı kurumda sergilemiş olduğu son icraatlerden biri,  İsmet İnönü İlköğretim okulunda halen sınıf öğretmeni olarak görev yapan Müzeyyen Akbaba'ya "baskı ve zorlama ile emeklilik dilekçesi imzalatmak" ile gündeme geldi.

Öğretmen Müzeyyen Akbaba bugün Çankırı Valiliği'ne giderek İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek'ten şikayetçi olduğunu belirten bir dilekçe verdi.
 
MÜDÜR PETEK'TEN ÖĞRETMEN AKBABA'YA AĞIR HAKARETLER
 
Sözcü18 Haber Merkezi'nin de elde ettiği dilekçe örneği aşağıda:
 
"Valilik Makamına - Çankırı
 
Halen Çankırı Merkez İsmet İnönü İlköğretim okulunda Kadrolu Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, 28 Mart saat 10.00 sularında beni makamına çağırarak, “Sen emekli olacaksın. Olmazsan, müfettiş gönderirim, soruşturma açarım. Bu kıdeminle hala çalışmaya utanmıyor musun? Kesinlikle emekli olacaksın! Hemen bugün dilekçeyi yazacaksın” diyerek, memuru çağırdı ve emekli dilekçesini yazdırdı. Ben imzalamak istemeyince, başımda durarak “imzalayacaksın, yoksa seni çalıştırmam, soruşturma açarım” diye bağırdı. Makamın girişinde bulunan herkes tarafıma yapılan bu baskı ve hakarete şahit oldu. Öğretmenlik mesleğimi, kıdemimi, bayan oluşumu, hiçe sayarak beni maddi manevi zarara uğratmıştır.
 
Bu nedenlerle; İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek’ten şikayetçiyim.
 
Gereğini emirlerinize arz ederim... 11.04.2012 - Müzeyyen Akbaba"                                          
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
TOKAT KURTULDU
13 Ağustos 2012 Pazartesi 16:52
evet Tokat kurtuldu
Tokat'ta da aynı terörü estiren müdür yüzlerce öğretmene açılan soruşturma sonrası haklı veya haksız önemli değil yerlerinin değiştirdi. Bir bayana olay subuta ermiştir diyerek utanmadan fuhuş isnat ettii bayanın verdiği dilekçeyi bakanlık değerlendirmek için Tokat'a gönderdi beyfendi yıllardır beraber çalıştğı arkadaşlarına görev verdi iş bitti.

Editör'ün notu: Olayla ilgili daha geniş bilgiyi vedatbeki@mynet.com adresine göndermeniz mümkün mü? Teşekkürler.
78.186.96.115
RAMBO
17 Nisan 2012 Salı 23:37
müdür
Tehdit, baskı, hakaret, bir de gasp ve adam kaçırma da olsa,maşallah tek başına organize.. RAMBOOOO...TEK KİŞİLİK ORDU..Hedef: Milli eğitim çalışanları.. HÜCUUUMMM...az kaldı sayın müdür, hepsi telef olacak sayenizdeeee...!!!!
88.226.78.61
Şafakvakti
16 Nisan 2012 Pazartesi 12:03
Unutmayalım.....
"Bana dokunmayan yılan bin yaşasın." atasözünü hatırlamak gerekir. Bir gün mutlaka sana da zarar verir. Eğer gördüğün yanlışlara tepki vermiyorsan. Bize eğitimde başarı dersleri veren insanlardan tek bir istiğimiz var. Siz de öğretmensiniz lütfen bırakın koltukları dönün öğretmenliğe bu tavsiyelerinizi öncelikli siz uygulayın öğrencilerde başarıyı %100'lere çıkarın ki meslektaşlarınıza örnek olun.....
88.224.224.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim