• BIST 103.235
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Ödül kaç paraya patladı?

Ödül kaç paraya patladı?
RADEV (Radyo Evi Derneği) tarafından ödüllendirilen Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'e soruyoruz...

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in aldığı son ödül tartışma konusu yarattı. Başkan Dinç'e "2011 yılında yaptığı çalışmalara" istinaden verildiği açıklanan ödülün Çankırı Belediyesi bütçesine kaç tl'ye mal olduğu merak ediliyor?

Çankırı Belediyesi Basın Bürosu'nun yayımladığı "basın bülteni"nde yer alan bilgilere göre 2 bin 200 üyeye sahip olduğu belirtilen Radyo Evi Derneği ile ilgili yaptığımız araştırma bugünkü haliyle pek de içaçıcı durumda değil.
 
DERNEĞİN 2200 ÜYESİ VAR ANCAK
FACEBOOK'TA 211 BEĞENENİ VAR!
Sosyal Paylaşım sitelerinden Facebook'ta rastladığımız Radyo Evi Derneği'nin sayfası, belediye basın bülteninde belirtildiği gibi 2200 üyeye sahip olduğunu göstermiyor! Haberi yaptığımız saatlerde ilgili dernek sayfası 211 kişi tarafından beğenilmiş. Sayfanın son aktivitesi bir yıl önce güncellenmiş. 
 
radyoevi-facebook-sozcu-resim-05.jpg
 
Belediye basın bürosunun konuyla ilgili olarak hazırladığı basın bülteninde "2200 üyeye sahip ..." dediği derneğin Facebook sayfasını "beğenen" sayısı 211 olunca gerisini siz düşünün.
 
"LAF OLSUN BERİ GELSİN ÖDÜLÜ"
KAÇ BİN TL'YE PATLADI?
Son bir haftadır Çankırı'ya katkı sağlama adına Çin'de bulunan Çankırı Belediye Başkanı, gezilerini sürdüre dururken, ekonomik sıkıntı içerisindeki Çankırı Belediyesi'nin kaynaklarını "ödül" adı altında tamamen boş harcamalar yapmakta hiçbir beis görmemekte. Böylesine vurdumduymaz hal ve davranışların bulunduğu Belediye Başkanlığı makamında sergilediği "ben yaptım oldu" icraatleri ise "sorumlu belediyecilik" anlayışıyla ne kadar bağdaştığını da kamuoyunun takdirine bırakırken temel soruyu sormadan geçemiyoruz:
 
- RADEV'in laf olsun beri gelsin ödülü Çankırı Belediyesi muhasebe kayıtlarında KAÇ BİN TL. MASRAF ÇIKARDI?
 
GECEDEN ÖNEMLİ BİR NOT!
RADEV'in dağıttığı ödül gecesinden bir ayrıntı verelim. Gecede 30 şahsiyet "pozitif" ödül alırken, "negatif" ödül de Behzat Ç.'ye gitti.
 
RADEV Başkanı Yusuf Erbaş, negatifi pozitife çeviren kişi ve kuruluşları ödüllendirdiklerini belirterek, "Bunun yanında bir de yılın negatifini seçiyoruz. Bu yıl Türk polisinin toplumda olumsuz tanınması ve çocuklarımıza kötü örnek olması nedeniyle 'Behzat Ç.' dizisini yılın negatifi seçtik." dedi.
 
Böylece Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç yaptığı hizmetlerle "IN" olurken, Türkiye'nin ilgiyle takip ettiği fenomen dizinin aktörü Erdal Beşikçioğlu da "Behzat Ç." rolüyle "OUT" oldu.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Yamtarca
14 Mayıs 2012 Pazartesi 12:55
özgüre
halkımızı anladığı manada komünistlik yapmaya devam ediyor. Bence yerli ve milli olan Türk solu emperyal planlara karşı üniter devlet için milletiyle beraberdir. Uyuyan güzellere ilanen duyurulur...
95.65.214.224
Yamtarca
14 Mayıs 2012 Pazartesi 12:53
özgüre
Şurası unutulmamalıdır ki Türk aleminin en büyük düşmanı komünistliktir her görüldüğü yerde ezilmeli... M.K.Atatürk... Komünizm bitti bizim yerli komolar bıraktığımız yerdeler hala. Halkımız komünistlik yapmak derken fitne, fesatlığı, mikserliği kastetmektedir ki şimdi kapitalist burjuvanın holdinglerinin medyasında liboşluk yapan eski tüfeklerin çoğu
95.65.214.224
Şükrü Akan
14 Mayıs 2012 Pazartesi 12:46
Beşinci kol
çanak tutsa da zararlı olmaktadır. Çankırımızın milliyetçi muhafazakar toplumsal çoğunluğu bu hususta dikkatli olmalı bu Anadolumuzun mütedeyyin insanları istikbalde çok zaralı neticeler doğuracak kötülüklere maşeri vicdanda fırsat vermemelidir. Çoluğumuz çocuğumuz muhtemel tehlikelere karşı korunmalıdır.
95.65.214.224
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim