• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Sanatsız ve kültürsüz gelecek olmaz

Sanatsız ve kültürsüz gelecek olmaz
Sanatçı Turgay Başyayla "Çankırı Geleceğini Planlıyor" sempozyumu ile ilgili değerlendirmesini Sözcü18 Haber Merkezine yaptı.

Pazar günü İstanbul'da birinci ayağı gerçekleştirilen "Çankırı Geleceğini Planlıyor" sempozyumunu baştan sona ilgiyle takip eden sanatçı Turgay Başyayla, izlenimlerini Sözcü18 Haber Merkezi ile paylaştı. Başyayla "Çankırı insanı sanatçısına, kültür adamına, yazarına ve çizerine sahip çıkmak zorundadır. Bunu yaparken de olabildiğince seçici davranmalıdır" dedi. Başyayla sözlerini şöyle sürdürdü:

SEÇİCİ OLMAK ZORUNDASINIZ

"Öncelikli olarak böylesi bir toplantının düzenlenmesinde öncülük yapmış olan sayın Valimiz Vahdettin Özcan beyi kutlamak isterim. Sempozyumu büyük bir merak ve heyecanla takip ettim. Şahsıma verilen söz hakkımı da iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Yaptığım kısa konuşmada Çankırı insanının sanatçısına, kültür adamına, yazarına ve de çizerine sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Bunu yaparken de Çankırı insanı olabildiğince seçici davranmak zorunda. Aksi durumların nelere sebebiyet verdiğini anlatmanın anlamı yok. Verilecek desteğin Çankırı'nın tanıtımına, Çankırı'nın ekonomisine hangi düzeyde katkılar sağlayacağını yaşanmış güzel örnekler bizlere göstermektedir. Çağımızın akılcılıktan beslendiğini düşündüğümüzde her alanda rasyonel güç birliklerinin temsil ettikleri gruplara sağladığı faydalar ekonomik olarak tahmin edilemeyecek düzeylere çıkmakta. Bütün bunları alt alta koyduğumuzda Çankırı'nın içinde bulunduğu arayış çabasının harcında sanat da, sanatçı da, kültür de, kültür adamı da, yazar da, çizer de bulunmalıdır. Bunun önüne set koyan düşünce ve icraatlerin de ilgi görmemesi en büyük dileğimdir."

istanbul-resim-18.jpg

Sanatçı Turgay Başyayla sözlerini "Ankara ve son olarak Çankırı'da gerçekleşecek toplantının sonunda Çankırı'ya yakışan ve özlemini duyduğu refahı yakalaması en büyük dileğimdir" dedi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
yaaaa
25 Aralık 2011 Pazar 19:33
oluuuur
Sen Turgay Başyayla'nın emeğine saygı gösterme, alın teri sarfettiği albümünü satın alma, ondan sonra Turgay Çankırı'da ücretsiz konser düzenlesin de. Olmaz böyle birşey. Turgay Başyayla'yı niye zeybek oynuyor diye yargılayanlara da sesleniyorum...Siz Turgay'ın Ege'de kaç albüm sattığını biliyor musunuz, bi araştırın isterseniz...
94.123.111.7
esra
23 Aralık 2011 Cuma 08:15
neden
turgay başyayla neden memleketine ücretsiz halk konserleri yapmıyor her yere ücretli gidilebilir ama kendi memleketinden de ücret verilmezse gelinmiyorsa ben farklı şeyler düşünürüm.
88.250.59.9
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim