• BIST 103.704
  • Altın 195,373
  • Dolar 4,6820
  • Euro 5,4883
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 20 °C

VARAN-1: Osman Canbaz'dan "şerh"

VARAN-1: Osman Canbazdan şerh
Vali Vahdettin Özcan'ın "Bu ili ben yönetirim" çıkışının ardında yatan sır perdesini Sözcü18 aralama gayretinde... İşte bu cümleye giden yolda yaşanmış bir olay...

Vali Vahdettin Özcan’ın “Bu ili ben yönetirim” (!) açıklamasının altında neler olabileceğini ortaya çıkarma yönündeki Sözcü18 Haber Merkezi’nin gayretleri “şimdilik” kaydıyla bizi iki somut olayla karşı karşıya getirdi.

İsterseniz sizleri daha da sabırsızlandırmayalım ve Vali Özcan’ın “Bu ili ben yönetirim” şeklinde cümle kurmasına neden olan 1. OLAYIMIZI aktaralım:

VARAN – 1

Bildiğiniz gibi Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın Kastamonu ve Sinop ile birlikte Çankırı 3’üncü ortağı.

KUZKA’nın 12 kişilik yönetim kurulu da; illerin valileri, belediye başkanları, il genel meclis başkanları ve ticaret-sanayi odası başkanlarından oluşmakta.

KUZKA, geçtiğimiz ayın son günlerinde yaptığı toplantı ile her 3 ilden kendisine sunulan KOBİ projelerini değerlendirmeye aldı ve “kabul edilen projeler” listesini de yayımladı.

Vali Vahdettin Özcan’ın dönem başkanlığını yaptığı KUZKA’nın yayımladığı “KOBİ PROJELERİ” listesine Yönetim Kurulu’ndan iki “şerh” vardı.

Bu “şerh”lerden birisi Sinop Ticaret Odası Başkanı Erol Dericiye ait. Peki ya ikincisi?

Şimdi sıkı durun! Başkanlığını Vahdettin Özcan’ın yaptığı KUZKA’da kabul edilen projelere “ŞERH” koyan ikinci isim Çankırı İl Genel Meclis Üyesi Osman Canbaz!

Şaşırdınız mı? Böylesi bir habere ulaştığımızda inanın bizler hiç mi hiç şaşırmadık!

Yaptığımız araştırma ile karşımıza çıkan bu haberle yetinmedik devamını da irdeledik…

Ve akabinde karşımıza “ŞERH”in kaynağı çıktı!

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, KUZKA’ya “Ekmek üretimi – paketleme ve unlu mamuller” (tam adı bu olmayabilir ama buna yakın bir isim) adı altında, yaklaşık 150 bin TL’lik bir PROJE vermiş!

KUZKA Yönetim Kurulu Osman Canbaz’ın KOBİ ölçekli PROJESİNİ kabul etmeyince, Sayın Canbaz’a da yönetim kurulu’nun aldığı karara Sinop Ticaret Odası Başkanı ile birlikte “ŞERH” koymak düşmüş!

Vali Vahdettin Özcan’ın Büyük Otel’deki toplantıda “Bu ili ben yönetirim” şeklindeki cümlelerinden önce basına yansımayan ancak yine Sözcü18 Haber Merkezi’nin ulaştığı başka bir cümlesi var:

-Zaten KUZKA'da işleri yüzümüze gözümüze bulaştırdık!

İşte Vali Özcan’ın “basına” yansımayan bu cümlesi ile birlikte gazete sayfalarındaki “Bu ili ben yönetirim” cümlesini birleştirdiğinizde yaşanılanların fotoğrafı daha net olarak ortaya çıkıyor

Bununla birlikte…

OSMAN CANBAZ’A KİM DUR DİYECEK?

Bugüne kadar Sözcü18 sayfalarında İl Genel Meclis Başkanı Osman Canbaz’la ilgili yaptığımız haberlerin tamamında karşımıza çıkan profil ile temsil ettiği konum arasında azımsanmayacak ölçüde derin uçurumlar olan bir görünüm ortaya çıktı.

Bir önceki Osman Canbaz’la ilgili olarak yaptığımız “Devlet eliyle REZALET” başlıklı haberimiz sonrası kendisini “savunma” ihtiyacı gösteren Başkan Canbaz, yakın çevresine “İstanbul’daki sempozyumda bulunmamı sayın vali ısrarla istediği için ben oraya o araçla katıldım! Giderken de Kurşunlu’ya ve Çerkeş’teki kongreye uğradım” (!) şeklinde cümleler kuruyormuş!

Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Osman Canbaz yaşanan olayla ilgili olarak böylesi savunma cümleleri kuruyorsa ortaya çıkan durum daha da vahimdir!

Şöyle ki; Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Osman Canbaz, Çankırı ile ilgili bir toplantıya “Vali ısrarı” ile katılıyorsa, yakasındaki o rozeti en kısa zamanda çıkarmalı ve “vatandaş Osman Canbaz” olarak işine gücüne bakmalıdır!

Ya da “birileri” İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz’a “dur” demelidir!

Yaşanılan süreç Çankırı’nın hedeflediği fotoğrafa hiç mi hiç yakışmıyor… Hatta hatta “koşan vali”ye pranga vurulmaya çalışılıyor… Hem de Çankırı’nın “İrlandalılar”ı tarafından…

KISA BİR SÜRE SONRA "VARAN-2"Yİ BU SAYFALARDA BULACAKSINIZ...

Sözcü18... Çankırı'nın gündemini tayin eden adres...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Hasan Münir ÖZCAN
28 Aralık 2011 Çarşamba 00:20
kötü söz de yanlış işler de sahibine aittir
İrlandalılar sözü çok yakışıksız ve amacını aşan bir yorum. Eğer Çankırı'da İrlandalılar varsa ve onlardan olumsuz işler sadır oluyorsa bilerek veya bilmeyerek Çankırı Valiliği, Emniyet Birimleri, tüm idari ve siyasi birimler iyi idare edememe zafiyeti ile itham edilmektedir. Haberde yer alan olayın gerçek yüzünü bilmediğimden haber ile ilgili yorum yapmak istemedim. Ancak "her kim olursa olsun Çankırı'ya ve ülkemize zarar verme hakkına sahip değildir." Eleştiriler objektif olduğu kadar medeni de olmalıdır. Kötü söz de yanlış işler de sahibine aittir. İyi ve faydalı işler üretmeye mecburuz.
31.44.204.55
Hasan Münir ÖZCAN
27 Aralık 2011 Salı 23:59
İrlandalılar ve Çankırı
İrlandalılar sözü çok yakışıksız ve amacını aşan bir yorum. Eğer Çankırı'da İrlandalılar varsa ve onlardan olumsuz işler sadır oluyorsa bilerek veya bilmeyerek Çankırı Valiliği, Emniyet birimleri ile tüm idari ve siyasi birimler iyi idare edememe, zafiyeti ile ithal edilmektedir. Haberde yer alan olayın içeriğini ve gerçek yüzünü bilmediğimden haber ile ilgili yorum yapmak istemedim. Ancak "her kim olursa olsun Çankırı'ya ve ülkemize zarar verme hakkına sahip değildir". Eleştiriler objektif olduğu kadar medeni de olmalıdır.
31.44.204.55
yunus
27 Aralık 2011 Salı 23:14
çankırıdaki irlandalılar
neyin kıskançlığı neyin linç girişimi neyin hesabı gıdıklada gülelim bari çankırıdaki irlandalılar ne zaman has çankırılı dışlanır oldu bu memlekette bahsedilen kişilerin yanında kaç çankırılı insanımız ekmek yiyor bunu biliyormusunuz sözcü17.5 evet çankırımızı valimiz yönetir doğru söylemiş, osman canbaz da ben yönetirim dememiş ne var bunda neden gerginlik yaratmaya uğraş veriliyor, anlayan var mı bu işe sayın valimiz de isim vermemş sen nerden çıkardın bu kadar kısa bir ifadeden bu kadar zengin yalanı aşk olsun ha unutmadan babası gibi bıyık bırakan irlandalı olamaz çankırılı bıyık bırakır.
159.146.29.40
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim