2 ve 3. Lig Kulüpleri “Birlik” oluşturuyor

2 ve 3. Lig Kulüpleri “Birlik” oluşturuyor

Türkiye Profesyonel Futbol liglerinde mücadele veren 2 ve 3. Lig kulüp başkanları

İstanbul’da bir araya gelerek “Kulüpler Birliği”ni oluşturma çalışmalarına başladılar.

Aralarında Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Sevda Karaali Şireci’nin de bulunduğu 47 kulüp başkanının ilk toplantısı hayli verimli geçti.

Toplantıya günler öncesinden hazırlanan Sevda Karaali Şireci, “Kulüpler Birliğinin ilk toplantısına ‘neden birlik’ sorusunun yanıtını en güzel şekilde cevaplandırmak için, başta dernek tüzüğü olmak üzere her türlü çalışmanın içerisinde bulunmak kendi adıma büyük bir onurdur” dedi.

47 KULÜP BAŞKANI KATILDI
Futbol Federasyonu tarafından finanse edilen ve İstanbul Klasis Otelde geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen ilk toplantıya 2. ve 3. Lig takımlarının kulüp başkanları ile temsilcileri katıldı. Başta Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Sevda Karaali Şireci olmak üzere çok sayıda kulüp başkanının görüşlerini dile getirdiği toplantıda “Kulüpler Birliği’nin oluşması yönündeki en temel neden nedir?” sorusuna Başkan Şireci şu yanıtı verdi:

“Benzeri Turkcell 1. Lig takımlarının kulüp başkanlarınca oluşturulan birliğin, 2. ve 3. Lig takımlarını da içerisine alarak ikinci bir kulüpler birliğinin oluşturulması kararından sonra yaptığımız çalışmalar, böylesi bir birlikteliğin gecikmiş bir çalışma olduğunu gözler önüne serdi. İstanbul’da yaptığımız toplantıda bugüne kadar yaşanılan gecikme ile yaşanılan sorunların çözümü konusunda önemli bir adım olacağına inandığımız birliği oluşturma yönünde gereken özveriyi yerine getirmemiz gerektiği yönünde mutabık kaldık. Bu kapsamda belirli sayıda kulüp başkanından oluşan bir çalışma grubu oluşturuldu. Birliği en kısa sürede faaliyete geçirme yönünde diğer kulüp başkanlarımızın da gayreti hayli sevindirici.”

ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURULDU
Yapılan toplantı sonrasında oluşturulan “Çalışma grubu”na başta Sevda Karaali Şireci olmak üzere, Trabzon Karadenizspor Kulübü Başkanı Hüseyin Örs, Lüleburgazspor Başkanı Siyami Aslan, Kırşehirspor Başkanı İbrahim Kaya, Yozgatspor Başkanı Yusuf Kenan Yılmaz, İskenderun Demirçelik Başkanı Cengiz Gül, Alibeyköyspor Başkanı Hafız Şiraz Kaba, 72Batmanspor Başkanı Reşit Kaygı ve İstanbulspor yöneticisi Engin Tuncer seçildiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler