Sibel Yiğit KARAÖREN

Sibel Yiğit KARAÖREN

2019'a mektup...

Birazdan çalacaksın kapımı, ben sana hoşgeldin 2019 diyeceğim... Vakit gece yarısı olsa da biz misafiri çok severiz. İnşallah hoşgelmiş, sefalar getirmişsindir. Gelişini kutlamak için kimimiz havai fişek patlatacak, çılgınca dans edip eğlenecek, ondan geriye doğru sayacak, dokuz, sekiz, yedi, altı... Kimimiz dua edip en güzel dileklerini sana gönderecek.

Torbanda ne var bilmiyorum. İlk çıkan sağlık olsun ama herşeye 'sağlık olsun' deyip geçmek gibi olmasın. Sonra huzur olsun, hem evimizde, hem ülkemizde hem de dünyada. En büyük dileğim de savaşlar bitsin, anaların ve çocukların gözyaşları dinsin. Tabi kadın cinayetleri, yavrulara yapılan tacizler de son bulsun...

Ne o, çok şey mi istiyorum? Biraz buruldun gibi oldu sanki. Fısıldasan da duyuyorum.Çok mu zor? Hiç de değil, haydi elini sol yanına göğsünün üstüne koy. Bak orada bir ses var, duyuyor musun? 'Sev beni ' diyor o ses; koşulsuz, çıkarsız 'ama' sız. Sence başarabilir misin bunu? Açabilir misin gönül gözünü insanların? Örneğin ülkemdeki gülen insanları çoğaltabilir misin? Söyle bana yolları kardan kapalı olduğu için hastaneye yetiştirilemeyerek ölen Muharrem'lerin minik bedenlerinin çuvalla taşınmayacağının, şehit cenazelerinin olmayacağının müjdesini verebilir misin? Ya da açlıktan ölen çocukların olmayacağını garanti edebilir misin? Oğluna pantolon alamadığı için intihar eden babaların olmayacağını da duymak istiyorum senden. Sonra yemyeşil topraklar, senin gelişin için bile olsa kesilmemiş ağaçlar, çağlayan dereler, hayvan dostu insanlarlarla dolu bir dünyayı getirir misin bize?

2018'i de böyle karşılamıştık ama o bizi çok üzdü. İyi ki gitti! Laf aramızda o gelirken de nedense pek sevinememiştim ben. Bu sefer öyle değilim. Seni sevdim ben. Kanım kaynadı sana. Aramız, tüm giden yıllara inat daha iyi olacak sanki. 'Hoşgeldin'i yürekten diyeceğim ve seni baş köşeye oturtacağım bu gece.

Önümüzdeki günler ne gösterir bilinmez ama sen de gayret et! Hadi be! 2019 herşey güzel olsun. Güzel olsun da seni de herkes güzel ansın, sevgiyle yad etsin. Tıpkı bu geceki gibi neşe ve umutla kal içimizde, yorma, üzme bizi... 

Hoşgeldin!

Önceki ve Sonraki Yazılar