9 Çocuklu bir aileden Üniversite rektörlüğüne!

9 Çocuklu bir aileden Üniversite rektörlüğüne!

Çankırı Karatekin Üniversitesi “1. Kariyer Günleri” beşinci oturumunun son konuğu

Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş oldu.

Atatürk Kültür Merkezinde yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen beşinci oturumda Rektör Savaş konuşmasına Kariyer Günleri’nin düzenlenmesine katkısı olan herkese teşekkür ederek başladı. Dokuz çocuklu bir ailenin ferdi olarak dünyaya geldiğini ifade eden Savaş, şimdiki neslin kendi zamanındaki eğitim olanakları göz önüne alındığında çok şanslı olduklarını söyledi.

Öğrencilerin başarılı olmak için çok çalışmaları gerektiğini belirten Savaş, “Başarının sırrı kesinlikle çalışmaktır. Çalışmaktan önce ise istemektir. Hedeflediğiniz şeyler için çalışacaksınız ama ondan önce onu isteyeceksiniz” dedi.

Akademik hayatın farklı olduğunun altını çizen Rektör Savaş öğrencilerin eğitim süreleri boyunca kendilerini geliştirmek için çalışmaları gerektiğini bunun için de ilk olarak öğrencilerin eğitim gördükleri alanları sevmeleri gerektiklerini ifade ederek, “İkinci olarak üniversite hayatlarında mutlaka en az bir yabancı dil kazanmaları gerekli. Bilgisayar bilgisin de içinde yaşadığımız teknoloji çağı düşünüldüğünde ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Hepsinden önemlisi ise okumak. Mutlaka okuyunuz. Okumanın hiçbir yan etkisi yoktur. Okuyanlar dünyaya anahtar deliğinden bakmaz. Farklı pencereler açarlar” dedi.

Öğrencilere hedeflerinin hiç bitmemesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, “Medeniyetlerin ve insanın mikrobu tatmin olma duygusudur. Okuma ve bilgiyi edinme konusunda tatmin olmayın” şeklinde konuştu.

Konferansın sonunda Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Savaş’a Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Enes Demirezen tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler