AHİYDER seçim yaptı!

AHİYDER seçim yaptı!

Ahi Yaren Kültürünü Tanıtma, Yaşatma, Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (AHİYDER)olağan genel kurulunu yaptı. Pursaklar Belediyesi Saray Kültür Merkezi Toplantı salonunda yapılan genel kurula üyelerin ilgisi oldukça yoğun oldu.

Genel Kurul açılış konuşmasını yapan AHİYDER Kurucu Başkanı Abdullah Yavuz “Dernek olarak bir sivil toplum kuruluşu için kısa sayılacak bir zaman önce kurulmamıza rağmen kısa zamanda kendimizi tanıtacak güzel çalışmalar yaptık. Pursaklar Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu Ramazan etkinliklerinde Yaren Evi kurduk. Yapmış olduğumuz bu çalışma ile Yaren Kültürünün tanıtımı açısından ciddi çalışma yaptık. Ramazan boyunca süren etkinliklere hemşehrilerimizin ilgisinin yoğun olması bizleri sevindirdi. Ramazan sonunda bu yıl ilkini düzenlemiş olduğumuz 1.Yaren Kültür Festivalimizi Kültür Bakanlığımızın destekleri ile Ekim ayının ilk haftasında yaptık. Bu programda Yaren ve Ahilik Kültürü hemşehrilerimize anlatıldı. Program içeriğinde ortaoyunları, yarışmalar ve el ürünlerinin sergilemesi yapıldı.

Dernek olarak birçok toplantıya katılarak AHİYDER’in tanıtımı adına çalışmalar yaptık. Bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan değerli dernek üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Başkan Abdullah Yavuz’un konuşmaları ile başlayan genel kurul ilgili maddelerin görüşülmesi ve karara bağlanması ile son buldu. Genel Kurulda yapılan oylama ile dernek yönetimi ve disiplin kurulu üyeleri belirlendi. Tek listenin girmiş olduğu seçimde Abdullah Yavuz, Hasan Kızıl, İbrahim Mortaş, Hayati Doğan, Ahmet Özkan, Ergül Karakaya, Bekir Yılmazoğlu, Hüseyin Usta, Bekir Kulaksız, Şakir Akduman yönetim kurulu üyeliklerine seçilen isimler oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler