Ak Parti İl Başkanı Şahinden özel açıklama

Ak Parti İl Başkanı Şahin'den özel açıklama

MHP'li Atkaracalar Belediye Başkanı Rifat Altuntop ve Yapraklı Belediye Başkanı

Hasan Basri Avşar'ın ard arda partilerinden istifa ederek Ak Parti'ye katılacakları yönünde yapılan haberler üzerine İl Başkanı Av. İdris Şahin, haber editörümüz Vedat Beki'ye özel açıklamalarda bulundu.

Çankırı İl Başkanlığında gerçekleşen görüşmede Şahin "Bugünlerde yaşanılan süreç tamamen Belediye Başkanlarımızın kendi tercihleri doğrultusunda yaşanmaktadır. Yaşananların arkasında farklı gelişmeler aramak siyasi etik açısından hiç de doğru bir yaklaşım olmaz" dedi.

Ak Parti İl Başkanı Şahin, düşüncelerini şöyle özetledi: "Başta Yapraklı, Atkaracalar, Bayramören ve Ilgaz Yeşildumlupınar Belediye başkanları partimize geçmek üzere müracaatta bulunmuşlar ve bu arkadaşlarımızın partimize geçişleri konusundaki işlemler Genel Merkezimize intikal ettirilecektir.

Bu aşamada gerçek olan husus değerli belediye başkanlarımızın hizmet için partimizi tercih etmiş olmalarıdır. Bizler de talepler karşısında gururla ve büyük bir memnuniyetle değerli başkanlarımızla çalışabileceğimizi belirttik. Konu ile ilgili son karar Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığının olacaktır. En kısa sürede prosedür tamamlanmak suretiyle yapacağımız bir törenle belediye başkanlarımızı Ak Parti ile buluşturup rozetlerini takmayı arzulamaktayız."

''ORTA BELEDİYE BAŞKANI PARTİMİZE GELİYOR DEMEDİM''
İl Başkanı Şahin'e "Orta Belediye Başkanı Recep Koçak'ın da Ak Partiye geçeceğini ifade etmişsiniz. Böyle bir gelişme var mı?" şeklindeki sorumuzu ise Başkan Şahin "Ben böyle bir ifadede bulunmadım. Sadece şunu söyledim. Orta'da yüzde 72 oy alan Ak Parti'nin Belediye Başkanlığını nasıl kaybettiğini, bu konuda üzüntülü olduğumu, gönlümün Orta Belediye Başkanlığında Ak Partili bir arkadaşımızın olmasının geçtiğini ifade ettim. Bunun dışında herhangi bir yorumda bulunmadım" dedi.

İl

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler