"Amca" kaynaklı ölüm haberi doğru çıkmadı!

"Amca" kaynaklı ölüm haberi doğru çıkmadı!

Cumartesi günü kullandığı motosiklet ile birlikte kaza yapan Ahmet Gökay Öğdü ile ilgili "amca" kaynaklı ölüm haberi gerçek çıkmadı!

Ahmet Gökay Öğdü'nün ameliyata alındığı Ankara/Dışkapı Araştırma Hastanesinde başucundan ayrılmayan amca Cemal Öğdü'nün ailenin diğer yakınlarına haber vererek "Gökay öldü! Kenan'ı hastaneye getirmeyin! Biz cenazeyi getiriyoruz" diyerek verdiği haberin "doğru" olmadığı gecenin ilerleyen saatlerinde ortaya çıktı.

OLAYLARIN GELİŞİMİ...
Amca Cemal Öğdü’nün "Gökay öldü" haberi üzerine Öğdü ailesi ile birlikte baba Kenan Öğdü'nün mesai arkadaşları bulundukları yerlerden hareket ederek Ankara'ya geldiler ve Ankara-Çankırı yol ayrımında (Ülker fabrikasının orada) hastaneden yola çıkan cenazeyi beklemeye başladılar.

Baba Kenan Öğdü ile birlikte cenazeyi bekleyen topluluk, saatler geçmesine karşın bir gelişme olmayınca bu kez gruptan birkaç işi Dışkapı Araştırma Hastanesine geldiler. Baba Kenan Öğdü’nün mesai arkadaşlarının, Gökay'ı ameliyata alan doktorla yapılan görüşme sonucunda, hastanedeki aile bireylerinin hastane tarafından kendilerine “Gökay öldü” bilgisi gelmediği halde, yaşadıkları sıkıntı ve üzüntüden dolayı kapıldıkları telaş sonucu başta baba Kenan Öğdü olmak üzere tüm yakınlarına yanlış bilginin ulaştığı gerçeği ortaya çıktı.

Hastane doktorlarından alınan son bilgiye göre Gökay'ın sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadığı "beyin ölümünün" devam ettiği ancak buna karşın kalp atışlarının sürdüğü öğrenildi.
Doktorların verdiği bu güzel haber sonrası, saatlerdir yaşadıkları üzüntüden kurtulan Ahmet Gökay Öğdü'nün ailesi ile Kenan Öğdü'nün mesai arkadaşları hastaneden ayrılarak yeniden Çankırı'ya döndüler.

Günün ilk saatlerinde yaşanan bu gelişmeden sonra şu saatlerde Ahmet Gökay Öğdü’nün sağlık durumunda “beyin ölümünün” devam ettiğini bildirirken, amca Cemal Öğdü’nün verdiği bilgi ile birlikte Sözcü18.com haber merkezi olarak “yaşama daha fazla dayanamadı” başlığı dolayısıyla da okuyucularımızdan “özür dilerken” ilk kez böylesi bir durumdan sevinç ve mutluluk duyduğumuzu da ifade ediyoruz.

Öte yandan, aynı kazada vücudunda bazı yerlerin kırıldığı Emre Bağıran'ın ise, Çankırı Devlet Hastanesi ortopedi servisindeki tedavisi sürüyor. (Sözcü18.com/ÖZEL HABER)

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler