Anlaşılan o ki, Çankırıda köpeklere rahat yok!

Anlaşılan o ki, Çankırı'da köpeklere rahat yok!

Çankırı’da son yaşanan “köpeğe tecavüz” (!) olayından sonra, birileri

tarafından “köpek itlafı” gerçekleştirdiği de ortaya çıktı.

İddialara göre, bir okul müdürünün kızına saldıran sokak köpeklerine karşı yürütülen sistemli bir çalışma ile, son günlerde özellikle Yapraklı yolundaki Mezbaha altı bölgesinde çok sayıda “zehirlenerek” öldürülmüş köpek cesetlerine rastlanıldı.

Karatekin gazetesinde yer alan habere göre, Ali Akpınar adlı vatandaşın duyarlılığı ile ortaya çıkan görüntüler oldukça düşündürücü. Vatandaş Akpınar “Her gün yemek artıkları ile beslediğim köpeklere, hafta sonu yemek götürdüğümde her birini ayrı bir köşede cansız yatarken buldum! Belediyenin Beyaz Masasına giderek durumu anlattım. Bana köpekleri öldürmediklerini, uyuşturarak köpek toplama merkezine götürdüklerini ifade ettiler. Ancak karşılaştığım manzara çok farklı. Durum uyuşturma işlemine pek benzemiyor! Bunlar resmen öldürülmüş” diyerek tepkisini dile getirmiş.

Son günlerde Çankırı’da yaşanılanlar gerçekten çok tuhaflaşmaya başladı. Milli Eğitimin okulunda “hizmetli” olarak görev yapan B.Y’nin “köpeğe tecavüzünden” sonra şimdi de Çankırı Belediyesinin “öldürmüyoruz, uyuşturuyoruz” açıklaması ile, kentin orasında burasında ulu orta köpek cesetlerinin cirit attığı bir şehir…

İster istemez Cem Karaca’nın dillerden düşmeyen o eserine atıf yapmadan geçemeyeceğiz: Bindik bir alamate, gidiyoz kıyamete!
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler