Arif Çiyanı istifaya davet ediyorum!

Arif Çiyan'ı istifaya davet ediyorum!

Öncelikli olarak okuyucudan özür dilemekte fayda var diye düşünüyorum. Neden

derseniz, salı gecesi 21.30 dolaylarından bu yana sizleri habersiz bıraktık. Bugün Cuma... 50 saat olmuş! Aradaki boşluğu da telafi edecek düzeyde yeni haberler, sanıyorum "özrümüzü" de ortadan kaldırmaya vesile olur!

Sözü uzatma niyetinde değilim. Masamda birikmiş haberleri sırasıyla sizlere sunmanın gayretinde olacağım. Ancak "Yapraklı çiçekleri de belediyeye götürecek misin?" başlıklı yorum / haberimize konu olan ve Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğunda 15 gününü tamamlayan Arif Çiyan ile ilgili "en son bilgileri" sizlerle paylaşmayı öne çektim!

"SENARYO" BAŞTAN AŞAĞI MASAL!
Milli Eğitim Müdürlüğündeki "şef"lik görevinden "emekli" olması beklenen Arif Çiyan, Çankırı gündemini hayli meşgul eden bir süreçten sonra, bugün için mesai verdiği Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğuna, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü için "gelmemiş" (!)

Bu durumu, olayların başlangıcında Sözcü18.com haber merkezi olarak okuyucumuzla paylaşmıştık! İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne, halen bu görevi "vekaleten" yürüten Osman Demir getiriliyor! Daha doğrusu bu işlem geçtiğimiz günlerde tamamlandı! Hatta hatta, Osman Demir, geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl toplantısına katılarak, il yönetim kurulu üyelerine tanıştırıldı!

- Yeni Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Osman Demir!

OSMAN DEMİR, İL MÜDÜRÜ OLUYORSA!
Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koltuğuna oturacağı açıklanan ve bu vesileyle "geçici" olarak Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğuna oturtulan "enişte" Arif Çiyan ne olacak?

Bu sorunun yanıtı gayet basit! Basit olduğu kadar da düşündürücü!

Arif Çiyan, emekliliği dolana kadar Başkan Yardımcılığı koltuğunda! Edindiğim bilgilere göre bu süre için de yaklaşık 7 ay gerekli!

Sizin anlayacağınız, ister 7 ay, ister 10! Emekli olana kadar Arif Çiyan o koltukta!

BUNUN ADI NEDİR?
Konuyla ilgili olarak yaptığım araştırmada, Arif Çiyan, Başkan Yardımcılığı görevinden önce bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki "şef" kadrosundan "emekli" olduğunda alacağı aylık maaşla, bugünkü görevinden "emekli" olduğunda alacağı aylık maaş arasında ortalama 600-700 tl dolayında bir fark oluyor!

Ve "enişte" Arif Çiyan, böylesi bir "farkı" elde etsin diyerek böylesi bir operasyon devresi yaşıyor!

Yani sizin anlayacağınız bir "enkagulli" (!) (açılımı Enişte-Kayınbirader gulli)

Ve böylesi bir "operasyona" alet olanlar!

Başta; nev-i şahsına münhasır Sayın Arif Çiyan olmak üzere;

Ak Parti Çankırı Milletvekili Sayın Nurettin Akman;

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç; (Sayın demem mümkün değil! Sebebini kendisi bilir!)

Ak Parti İl Başkanı Sayın İdris Şahin ve Ak Parti İl teşkilatı ile Ak Partili Belediye Meclis üyelerine yüksek huzurlarınızda;

Saçı bitmemiş yetimin malını, böylesine bir operasyonla kişisel çıkarları uğruna "peşkeş" çektikleri için "şiddetle kınıyor", değerlendirmeyi kamuoyu vicdanına bırakıyorum!

Ve bu satırlardan Sayın Arif Çiyan'a sesleniyorum! Kaleme aldığım cümlelerde "tek bir fazlalık yoksa" ve sizin de  "onurunuz" var ise (ki, var olduğunu düşünüyorum) bulunduğunuz makamda 1 saat dahi oturmaz ve "gerekeni" yaparsınız. Bunu yerine getireceğinizden de hiç mi hiç kuşkum yok!

Hoş, istifa etmezseniz de dünyanın sonu olmaz! Sadece bulunduğunuz takımın sayısına +1 ilave edilmiş olur! Hepsi bu!

Son notum da Belediye Başkanı İrfan Dinç'le ilgili. Yaşanan bu olay bir kez daha şunu göstermiştir ki; İrfan Dinç'in, Ak Partili Belediye Meclis Üyelerini "kandırdığı" ortaya çıkmıştır! Bu da İrfan Dinç'in bir kez daha ... :)

(Haber/Yorum: Vedat Beki)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler