Asparagas haber, polis ve jandarmaya gereksiz meşguliyet getirdi!

Asparagas haber, polis ve jandarmaya gereksiz meşguliyet getirdi!

Bugün sabah saatlerde Doğan Haber Ajansı Kastamonu

muhabiri tarafından başta Hürriyet ve Milliyet gazetelerine geçilen "Ilgaz'da korkutan ses" başlıklı "asparagas" haber, başta Çankırı ve ilçe emniyet müdürlükleri ile jandarmayı gereksiz yere meşgul etti!

DHA imzalı "asparagas" haberin internette yayılmasıyla birlikte bölgede yaşayan vatandaşların polis ve jandarmayı yoğun şekilde telefonla aramaları, meşguliyeti had safhaya taşıdı.

Polisin ve jandarmanın bölgede yaptığı araştırmada haberde yer alan "patlama" ya da bölgede uçuş yapan herhangi bir "ses hızını aşan savaş uçağı"nın uçtuğu bilgisine ulaşılamadı.

Sözcü18.com olarak yaptığımız haber araştırmasında, öncelikli olarak Ilgaz'da yaşayanlara ulaştık ve konuyla ilgili durumu öğrenmeye çalıştık. Ilgaz'da yaşayan yaklaşık 5-6 isimle yaptığımız telefon görüşmelerinde, haberde yer alan "patlama" ya da "büyük bir sese" hiç tanık olmadıklarını belirttiler.

Araştırmamızı Çankırı içerisinde de sürdürdük ve Çankırı polisine gelen ihbarların Kastamonu - Karabük sınırında böylesi bir olayın olabileceği şeklinde olduğu bilgisine ulaştık. Bu bilgi üzerine Bayramören ve çevresinde yer alan köylerle yaptığımız telefon görüşmelerinde o bölgen de "habere konu olan patlamaya eşdeğer ses" ile karşılaşılmadığı ve bölgede yaşayanların böyle bir olaydan "haberdar" olmadıklarını öğrendik.

Ve sonuç olarak bugün ulusal medyanın internet sitelerine düşen "Ilgaz'da korkutan ses" başlıklı haber koskoca bir "asparagas" haber olarak arşivlerde yerini aldı...

 


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler