Bağışıklık sistemine, ani hava değişimlerine ve dolandırılmalara dikkat!

İyi haftalar Sözcü18 okurları. Duygusal hassasiyetin, çalkantıların, yanılgıların, geçmiş hesaplaşmaların yoğun olduğu bir haftaya giriş yapıyoruz. Mars’ın Neptün ile sert etkileşimi, Merkür’ün Uranüs ile sert etkileşimdeyken geri harekete başlaması, Venüs’ün zorlayıcı pozisyonu bu haftaya damgasını vuracak gökyüzü hareketleri.

Öncelikle haftanın ilk 3 günü, hırsızlık, dolandırıcılık, aldatma yahut aldanma etkisi çok kuvvetli, tedbirli olmakta fayda var. Ayakların yere sağlam basması gereken günler zira havada belirsizlik, ne yöne gideceğini bilememe, önünü görememe durumu hakim. Ne yapacağımızı, ne yöne gideceğimizi bilemez bir halde olabiliriz. Motivasyonumuz ve enerjimiz düşük, isteksiz, hevessiz bir halde olabiliriz. Belirsizliklerin ve yönsüzlüğün zorlayacağı birkaç gün olabilir. Mümkün olduğu kadar işe ve rutine odaklanıp mühim bir karar vermekten, dürtüsel hareket etmekten kaçınmak doğru olacaktır. Bununla birlikte bağışıklık sisteminin zayıflaması ve salgın hastalıklarda hızlı bir artış da Mars/Neptün sert açısının etkisiyle görülebilir, özellikle haftanın ilk yarısı. Bu etki aynı zamanda yargı süreçlerinde de belirsizlikler, pürüzler gündeme getirebilir.

Venüs’ün birkaç gündür süregelen zorlayıcı pozisyonu ise ikili ve sosyal ilişkileri zorlamakta. Neşemiz, keyfimiz bir miktar kaçmış olabilir. İkili ve sosyal ilişkiler üzerinden kendimizle büyük yüzleşmelerden geçiyor olabiliriz. Değer algımızı, kendimizle olan ilişkimizi, öz değerimizi tekrar tekrar sorgulatıyor. Bazıları için bu iş ilişkileri ve patronları üzerinden, bazıları özel ilişkileri ve eşleri üzerinden, bazıları aile ilişkileri, bazıları ise sosyal ilişkileri üzerinden yaşıyor olabilir. Sistem, sağlıksız olan eski ilişki kalıplarını yıkmamızı ve yerine daha sağlıklı ilişkiler ve değer algısı inşa etmemizi istiyor.

14 Ocak’ta başlayacak olan Merkür Retrosu da aynı yerlere iletişimimiz üzerinden tekrar vurgu yapacak ve bu tamamlanmalar, hesaplaşmalar, yüzleşmeler Şubat ayına kadar sürecek.

Geçen haftalarda yazdığım, 24 Aralık’ta kesinleşen ve hala etkisini güçlü bir şekilde sürdüren Satürn Uranüs kare açısı etkilerini Kazakistan ve Arnavutluk’ta göstermeye başladı. 14 Ocak’ta geri hareketine başlayacak olan Merkür Kova da bu hareketine Uranüs ile kare açıda başlayacak. Dolayısıyla 13/14/15/16 Ocak tarihlerinde dünya genelinde protestolar, halk hareketleri artabilir, şiddetlenebilir. Bunun yanında, ani ve sert hava değişimleri, elektrikle ilgili, havacılık ve uçaklarla ilgili, internet ve bankacılıkla ilgili sorunlara sebebiyet verebilir. Elektrik kesintileri ve elektrik çarpmaları konusunda tedbirli olmakta fayda var. Aynı zamanda bu etki zihinsel gerilim, huzursuzluk ve stres etkisi de vereceğinden bu tarihlerde ani karar almaktan kaçınmak doğru olacaktır.

Kova Burcu'nda başlayıp Oğlak Burcu'nda 4 Şubat’a kadar devam edecek olan Merkür Retro, son 1 ayı, aldığımız kararları, iletişim şeklimizi tekrar gözden geçirmemizi istiyor. Zihinsel bir inziva dönemi olarak kullanmak doğru olacaktır. Geçmiş, tekrar tekrar önümüze veya aklımıza gelebilir. Eski arkadaşlar, eski dostlarla sosyalleşmeler, görüşmeler artabilir. Retrolar içe dönük enerjilerdir. Kararların, ilişkilerin tekrar gözden geçirildiği, iletişimin daha yavaş, ağır aktığı dönemlerdir. Hem Venüs hem Merkür’ün retro olacağı önümüzdeki dönem yeni başlangıçları, yeni kararları biraz askıya alıp beklemede kalmak faydalı olacaktır.

Hepimizin bu ağır enerjilerden en yüksek faydayla çıkmamızı diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.