Yengeç Dolunayı, sevgi ve güven ihtiyacımız artıyor

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Çok önemli astrolojik geçişlerin olduğu bir haftaya giriş yapıyoruz. Bir yandan Güneş Plüton kavuşumu ve 18 Ocak Yengeç Dolunayı etkisi, bir yandan yine 18 Ocak’ta Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi, bira taraftan ise Güneş’in Kova Burcu'na geçmesi...

Öncelikle 16 Ocak Pazar günü gerçekleşecek Güneş Plüton kavuşumu, biraz içe dönmemiz, görmekten kaçındığımız ve yok saydığımız bazı gerçeklerin gün yüzüne çıkması ve yüzleşmemiz açısından fayda sağlayacaktır. Çevremizdeki insanlarla veya kurduğumuz ilişkilerde de bazı gizli saklı bilgiler açığa çıkabilir. Plüton yeraltıdır, Güneş ise ışık kaynağıdır. Güneş ve Plüton’un kavuşumu ise, yeraltında gömülü olanların aydınlığa çıkmasıdır. Bir taraftan öfke patlamaları, ilişkilerde güç savaşları, eril figürlerin güç arzusu ve baskısı, yoğun şüphe ve kıskançlık gibi duygular da açığa çıkabilir. Dünyada ise yanardağ ve volkan patlamalarına sebebiyet verebilir. Bu birkaç gün madenlerle ilgili gündemler, haberler de duyabiliriz.

18 Ocak’ta gerçekleşecek Yengeç Dolunayı ise sevme, sevilme ihtiyacımızı, duygusal güven ihtiyacımızı ve bağ kurma ihtiyacımızı açığa çıkarıyor. En derinlerdeki korkularımızla, özellikle de kaybetme korkumuzla ve yalnızlık korkumuzla bizi yüzleştiriyor. Yengeç Oğlak aksında gerçekleşecek bu Dolunay duygular ve mantık arasında, sorumluluklarımız ve ailemiz arasında, iç dünyamız ve dış dünya arasında bir denge kurmamız gerektiğini vurguluyor. Bir yandan yaşadığımız yere aidiyetimizi de sorgulatabilir. Yaşadığımız eve, şehre, ülkeye... Ailemiz ve aile büyüklerimiz, yaşadığımız yer ve evimiz ile ilgili yeni durumlar gelişebilir, bir karar vermemiz gerekebilir.

Ülke ve dünya genelinde ise, eğitim, ticaret, sosyal medya, iletişim, yurtdışı ve seyahat ile gündemler, konular olabilir. Eğitimle ilgili veya sosyal medyayla ilgili yeni kararlar, konuşmalar gündeme gelebilir. Ayrıca yine madenlerle, yanardağ ve volkanlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ülkede de diplomatik ilişkilerde bazı krizler, problemler yaşanabilir.

Haftanın başka bir gökyüzü hareketi ise 20 Ocak günü Güneş’in Kova Burcu'na geçmesi olacak. Güneş’in Kova Burcu'na geçmesiyle önümüzdeki bir ay boyunca özgürlük isteğimiz artabilir. Odağımızda daha çok sosyal gruplar, bağımsızlık, toplumsal konular, sosyal hareketler, bilimsel ve teknolojik gelişmeler olacaktır. Dünyada ise halk hareketleri ve protestolar artabilir, bilim ve teknolojide yeni gelişmeler olabilir.

Bu haftanın ve hatta bu yılın en önemli gökyüzü geçişi ise 18 Ocak’ta gerçekleşecek olan Ay Düğümlerinin Boğa/Akrep aksına geçişi olacak. Ay Düğümleri bir hesaplama noktasıdır, Ay’ın ekliptiği kestiği noktalardır ve 18 aylık ana gündemi belirler. Tutulma dediğimiz gökyüzü olayları ise derece olarak Ay Düğümlerinin yakınında gerçekleşen Dolunay ve Yeniaylardır. 

Geçtiğimiz 18 ayda düğümler İkizler/Yay aksında transit etti ve İkizler/Yay aksında tutulmalar yaşadık. Bu sebeple gündem eğitim, sosyal hayat, iletişim, seyahat, yakın çevre, yurtdışı, ithalat/ihracat, özgürlük, felsefe ve inançlar, kişisel gelişim idi. 18 Ocak itibariyle ise gündemimiz para, ekonomi, gıda, beslenme, konfor, toprak, tarım, doğa, yeraltı kaynakları, madenler, volkan ve yanardağlar, gizli örgütler, terör örgütleri, mafya, kredi ve borçlar, bankalar, faizler gibi konular olacaktır. Bizim şu anda halihazırda bu konuları konuşuyor olmamızın sebebi ise 19 Kasım’da Boğa/Akrep aksında yaşadığımız o ilk tutulmadır. Kasım ayında başlayan ekonomik ve diğer gündemler önümüzdeki 18 ay boyunca da devam edecektir.

Bireysel yaşantılarımızda ise Boğa ve Akrep Burçları hangi ev alanımıza yerleşmişse ana gündemimiz o alanlar olacaktır...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.