Bakan Akdağ: Hastaneyi iki ay içerisinde hizmete açacağız!

Bakan Akdağ: Hastaneyi iki ay içerisinde hizmete açacağız!

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ bugün sabah

saatlerinde geldiği Çankırı'da yapımı yılan hikayesine dönen ve vatandaşa hizmet vereceği günü beklenilen 150 yataklı hastanede incelemelerde bulundu.

Sabah saatlerinde Çankırı'ya gelen Bakan Akdağ'a Ak Parti Çankırı milletvekili Dr. Nurettin Akman eşlik etti. Şehre geldiğinde ilk durak Çankırı Valiliğiydi ve burada Vali Şemsettin Uzun tarafından karşılanan Bakan Akdağ'a, Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin ile birlikte partililerde eşlik ettiler.

Çankırı Valiliği önünde karşılanan Bakan Akdağ, daha sonra Vali Şemsettin Uzun'dan brifing aldı. Türkiye'de her alanda önemli atılımların yaşandığını ifade eden Bakan Akdağ, Türkiye'nin ciddi bir kalkınma sürecine girdiğini söyledi.

Kalkınmanın birçok boyutunun olduğunu dile getiren Bakan Akdağ, “Milli gelir artarken bu herkese yansıyor. Bunlar yaşanırken altyapının iyileştirilmesi elbette önemli. Bütün bu hususlarda Türkiye son 7 yıl içerisinde ciddi mesafe aldı. Çankırı'nın bu açıdan da önemli yol kat ettiği görülüyor” diye konuştu.

Türkiye'de demokrasi alanında da önemli atılımların yaşandığını söyleyen Bakan Akdağ, Türkiye'de diğer alanlarda olduğu gibi demokrasinin de geliştiğini belirtti.

"HASTANEYİ İKİ AYDA HİZMETE AÇACAĞIZ"
Tartışmaların demokrasinin gelişmeye başladığının bir göstergesi olarak yorumlayan Sağlık Bakanı Akdağ, “Demokrasi ve hürriyetlerin gelişmesi kolay olmuyor. Statüko kendi alanını korumak için mücadele veriyor. Türkiye'de herkesin bildiği gibi bir darbe Anayasası var. Bugün bunu değiştirerek halkın iradesinin üstün olduğu bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Halkın iradesi Meclisin de yargının da üstündedir. Türkiye de iyi bir demokrasiye geçecektir” ifadelerini kullandı.

Sağlıkta Çankırı'nın önemli mesafe kat ettiğini dile getiren Akdağ, “Çankırı merkezde tamamlanması gecikmiş, 150 yataklı bir hastanemiz var. Taşıyıcı firma ile büyük problemler yaşandı. Maalesef büyük bir dirençle karşı karşıya kaldık. Şimdi hastaneyi biz devraldık, ufak tefek işlemlerini hallederek 2 ay içerisinde hastaneyi tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye'de sağlık turizminin de geliştiğini anlatan Bakan Recep Akdağ şöyle devam etti: “Türkiye'de sağlık sistemi batılı ülkelerden çok daha ucuz, bu nedenle batılı ülkelerden sağlık turizmi için ülkemize gelenler var. Birçok batılı, ülkemize gelip, tedavi olduktan sonra ayrılıyorlar. Bu bizim başarımızın göstergesidir.''

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO YOK!
Bir gazetecinin “Sağlık Bakanlığında taşeron firmalar aracılığıyla çalışan personelin kadroya alınıp alınmayacağı” yönündeki sorusunu yanıtlayan Akdağ, “Biz göreve geldiğimizde Sağlık Bakanlığı ve SSK'da temizlik, yemek ve bakım hizmetlerinde 17 bin kişi çalışıyordu. Şu anda bir kısım laborant hizmetleri ile birlikte 115 bini geçti. Bu sayının ne kadar büyük olduğunuzu görüyorsunuz. Hizmet alımı metodu ile biz bir taraftan genç delikanlı ve genç kızlarımıza iş buluyoruz, bir taraftan da daha iyi hizmet veriyoruz. Bugünkü sistem bu haliyle devam edecektir. Herkesi kadroya alma meselesi memleketin işini kolaylaştırmaz. Bunlar eski yaklaşımlar. Bunun iş görmediği görülmüştür. Bir taraftan vatandaşın işi görülüyor bir taraftan da bir çok insan iş sahibi oluyor. Önemli olan da bu" açıklamasında bulundu.

Akdağ, daha sonra Çankırı Belediyesine geçti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler