Başak Yeniayı, yeni kararlar, yeni girişimler, yeni aşklar...

İyi haftalar Sözcü18 okurları. Zorlu bir haftayı geride bırakırken yeni haftaya 7 Eylül’de gerçekleşecek olan Başak Yeniayı'nın harekete geçirici, kararlı, yenileyici etkisiyle giriyoruz. Haftaya genel olarak baktığımızda, girişimler açısından oldukça güzel, şanslı, destekleyici ve cesaret verici etkiler var.

6 Eylül Pazartesi günü Ay Başak Burcunda ve Balsamik Fazda, Güneş’le kavuşuma doğru ilerliyor. Balsamik Faz, Ay’ın kapandığı, küçüldüğü fazdır ve herhangi bir başlangıç için uygun değildir. Belirsizlik, yönsüzlük, duygusallık hakimdir. Fakat bunun yanında, herhangi bir konuyu bitirmek, sonlandırmak, bir şeyleri bırakmak açısından son derece uygundur. Şifa çalışmaları, meditasyon vb. işler için uygundur. Pazartesi günü aynı zamanda Venüs Plüton sert açısı, ilişkilerde biraz takıntı, kıskançlık, şüphe ve aşırı baskı sebepleriyle pürüzler çıkartabilir.

7 Eylül Salı günü, saat 03.52’de gerçekleşecek olan Başak Yeniayı, iş, sorumluluklarımız, yatırım, yeni girişimler, para, sağlık, aşı, tarım ve toprak konularını gündemimize taşıyor. Bu Yeniayın açılarına baktığımızda, Uranüs’ün destekleyici açısı ani, sürprizli, heyecanlı gelişmelerin olabileceğini ya da aniden bir şeyi fark edebileceğimizi, ani farkındalıklar, ani uyanışlar yaşayabileceğimizi söylüyor. Beklenmedik fırsatlar, ani değişimler, sürprizli durumlar, gelişmeler olabilir.

Bu Yeniay, girişimlerimiz için, yeni bir adım atmak için, planlarımızı hayata geçirmek için son derece destekleyici etkilere sahip. Hayatımıza düzen getirmek yahut yeni kazanç ya da iş fırsatları yaratmak için bize kararlılık, cesaret ve özgüven veriyor. Mars Plüton olumlu açısı, kararlı, cesur, azimli olacağımızı ve güçlü figürlerden destek görebileceğimizi işaret ediyor. Venüs Jüpiter açısı ise ihtiyacımız olan kazançları elde edebileceğimizi, sosyal çevremizden destek görebileceğimizi gösteriyor.

Yeniay an haritasında yükselen Aslan olması ve Venüs’ün Jüpiter’le bu olumlu açısı, sosyal hayatın da aktif olacağını, daha çok sosyalleşebileceğimizi ve sosyal çevreden destek görebileceğimizi, daha iyimser ve coşkulu olabileceğimizi, yeni aşk fırsatları olabileceğini ya da ilişkisi olanlar için daha keyifli, eğlenceli zamanlar olabileceğini gösteriyor. Bu hafta yeni evlilik kararları da gündeme gelebilir. 

Dünya genelinde iş dünyası, para ve yatırımlarla alakalı gündemler, haberler olabilir. Başak aynı zamanda sağlık ve tarımı da sembolize ettiğinden, sağlıkla ilgili, aşıyla ilgili, hastanelerle ilgili veya toprak ve tarımla ilgili yeni kararlar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Ülkemizde ise çocuklar, eğitim öğretim alanında gerçekleşecek Başak Yeniayı'yla bu hafta, bu konularla alakalı yeni kararları, düzenlemeleri görebiliriz. Çocukların sağlığı, aşı, okullar, yeni eğitim dönemi ile ilgili gelişmeler olabilir.

Yeniaylar ve Dolunaylar, enerjisi güçlü olduğu için bazı kişilerde ruhsal anlamda strese sebep olsa da genel olarak hafta genelinde bu olumlu ve faydalı etkileri hissediyor ve yaşıyor olacağız. Başak Yeniayı'nın en doğru kullanım şekli; yeni para ve gelir kaynakları için girişimlerde bulunmak, yeni adımlar atmak, bize fayda sağlamayan, iyi gelmeyen her şeyi hayatımızdan temizlemek, insan, iş, davranış kalıbı, inanç kalıbı gibi, sağlığımız için yeni düzen oluşturmak, sağlıklı beslenme, spora başlamak, vitamin ve takviye kullanımı gibi, inanç ve kararlılıkla kendimiz için yeni, cesur adımlar atmak olacaktır.

Güzel başlangıçlarla dolu bir hafta olsun
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum