Venüs Akrep'te, ilişkilerde tutku, derinlik ve yoğunluk zamanı...

Merhaba Sözcü18 okuyucuları. Bu haftanın gündeminde iki önemli gökyüzü hareketi var. İlki, 10 Eylül’de Venüs’ün Akrep Burcu seyrinin başlaması, diğeri ise 15 Eylül’de Mars’ın, Terazi Burcuna geçişi. Bu transitler gündemimize yine ikili ilişkileri taşıyor olacak.

Venüs 10 Eylül’de Akrep burcuna geçiş yaptı ve 7 Ekim’e kadar ilişkilerimizde derin sularda yüzeceğiz. Paylaşımlarımız daha yoğun, daha güçlü ve daha tutku dolu olacaktır. Yüzeysel temaslar yerine derin bağlar kurmak isteyeceğiz. Fakat bir yandan da gölge yönüyle, aşırı sahiplenme, kıskançlık, güç savaşları, şüphe, kontrol arzusu, hırs, takıntı gibi durumları da ortaya çıkarabilir. Gizli olana, gizemli olana merak artabilir. İkili ve sosyal ilişkilerimizde gizli saklı birçok şey su yüzüne çıkabilir, öğrenebiliriz. Yaratıcılık gerektiren konularda ve sanatsal faaliyetler açısından ise son derece faydalı bir süreç olacaktır. Yazabiliriz, çizebiliriz, üretebiliriz.

Yine bu süreçte medyada kıskançlık vak'alarının arttığını ve bazı ilişkilerin sonlandığını görmemiz mümkün. Özellikle Venüs’ün, 17 Eylül’de Satürn ile ve 23 Eylül’de Uranüs ile sert açılanacağı tarihlerde, kangren olmuş, vadesi dolmuş ilişkiler sonlanabilir. Ani kopmalar, sürtüşmeler, kıskançlık vak'aları görülebilir. Bu tarihlerde durumun farkında olmak ve kontrolü kaybetmeden süreci yönetmek önemli olacaktır. Ayrıca yine bu tarihlerde, özellikle 23 Eylül’de, para piyasalarında ani hareketler görülebilir.

15 Eylül’de ise Mars Terazi burcuna geçiyor ve motivasyonumuzu sağlık ve iş konularından alıp ilişkilere taşıyor. Mars bizim enerjimizi nereye yönlendirdiğimizi, yaşamın hangi alanında harekete geçtiğimizi, geçeceğimizi gösterir. Mars Terazi’de harekete geçtiğimiz ve enerjimizi sarf ettiğimiz alan her türlü ikili ilişkimiz olacaktır. Bu, Mars’ın en olumsuz yerleşimidir. ‘Ben’ demek ile ‘Biz’ demek arasında gidip gelebiliriz ve ilişkilerde denge kurmakta zorlanabiliriz. Girişimlerimizde kararsızlıklar yaşayabiliriz, inisiyatif almakta zorlanabiliriz.30 Ekim’e kadar, ikili ilişkiler ve ortaklıklarda denge arayışımız olacaktır.

Bu hafta, bir diğer önemli tarih ise 14 Eylül Salı, Güneş Neptün karşıtlığı. Bu etkileşim bizi bir belirsizlik, yön bulamama, netleşememe durumuna sokabilir. İrademizi ortaya koymakta güçlük çekebiliriz. Hassasiyet, alınganlık ve aldanmalar olabilir. Sağlık açısından, bağışıklık sistemi problemleri, alerji problemleri, zehirlenmeler yaşanabilir. Bunun dışında ise kandırılmalar, dolandırılmalar, aldatılmalar görülebilir, dikkat etmekte fayda var.

Güzel başlangıçlarla dolu bir hafta olması dileğiyle...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum