İlişkiler ile yatırımlar için verimli ve güzel bir hafta

Haftaya Kova Dolunayı etkisiyle başlıyoruz. Bireysellik, özgürlük, toplumsal konular, teknoloji, bilim ve uzayla ilgili konu ve olayları önümüzdeki 15 gün boyunca gündemimize taşıyacaktır. Dünyanın çeşitli yerlerinde protestolar, hak mücadeleleri görülebilir, sosyal gerilim artabilir. Bunun yanında, genel olarak sakin ve dengeli bir haftaya giriş yapıyoruz.

Pazartesi gününe Venüs Satürn destek açısı ile başlıyoruz. İlişkiler ve yatırım anlamında oldukça destekleyici bir açı. Yeni ve kalıcı ilişkilere başlayabilir, var olan ilişkilerinizde ileriye dönük adımlar atabilirsiniz. Yatırım yapmak için son derece uygun bir gün, yapacağınız yatırımlar kalıcı ve sağlam olacaktır. Yeni ortaklıklar, yeni anlaşmalar yapabilir, başarı sağlayabilirsiniz.

Yine aynı gün, Pazartesi günü Güneş, Başak burcuna geçiyor. Mars ve Merkür’den sonra Güneş de Başak'a geçiyor ve 'Başak dönemi' başlıyor. Başak, üretmekle ilgilidir, çalışmakla, verimli olmakla ilgilidir. Hasat zamanıdır. Aynı zamanda sağlıkla, beden sağlığıyla da ilgilidir. Bir şeyleri iyileştirmek, olanı daha da iyi hale getirmek, sorun çözmek ve üretken ve verimli olmak isteyeceğiz. Haritanızda Başak Burcu hangi evinizi yönetiyorsa, o evin konuları ön plana çıkacaktır. Başak, sağlıkla da yakından ilgili olduğu için, Başak'taki bu vurgu salgındaki artışı da beraberinde getirecektir. Önümüzdeki bir ay, çok dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimi. Bu dönemi, sağlıklı beslenme, diyet ve spora başlama, günlük hayatımızı düzene-sisteme oturtmak için kullanabiliriz. Gölge yanıyla kaygılarımız, kuruntularımız artabilir, detaylarda boğulabiliriz, bazı şeyleri takıntı yapabiliriz. Bu dönemin doğru ve sağlıklı kullanımı, üretme, çalışma, sistemli olmadır.

Çarşamba günü, bu haftanın dikkat etmemiz gereken günü. Merkür Neptün olumsuz açısı kesinleşecek. Unutkanlıklar, dalgınlıklar, kafa karışıklıkları olabilir. Kandırılmaya, dolandırılmaya, hırsızlıklara dikkat etmek gerek. Bir karar almak için, ticari işler için, imza atmak için, elektronik eşya alışverişleri için uygun bir gün değil. İnternetle ilgili, sosyal medya hesaplarıyla ilgili veya elektronik eşyalarla ilgili problemler meydana gelebilir. Her türlü şifrenize, bankacılık veya sosyal medya şifrelerinize dikkat etmekte fayda var. Aynı zamanda bu açı, yine bazı bölgelerde aşırı yağmurlara sebebiyet verebilir.

Perşembe günü ise ticaret, iletişim, pazarlama gibi konular için çok faydalı bir gün. Merkür Plüton olumlu açısı, iletişimde, kararlarımızda, eğitimde veya ticarette güçlü kişilerden destek görebileceğimizi, fayda görebileceğimizi vurgulamakta. Aynı gün Venüs Chiron karşıtlığı özel ilişkilerimizde pürüz çıkartabilir, kendimizi değersiz hissedebiliriz. Piyasalarda da değer kaybı görülebilir.

Güneş Başak döneminden burçlar hangi alandan etki alacak diye bakarsak;

Koç: İş, çalışma, günlük rutinleriniz ve sağlık konuları ön planda olacak. Sorumluluklarınız artabilir, günlük hayatınız yoğunlaşabilir. Yeni bir beslenme düzeni oluşturabilir, sağlığınız için adım atabilirsiniz.

Boğa: Bu dönem aşk hayatınız ve çocuklarınız ön plana çıkıyor. Hayattan daha keyif alacağınız fakat biraz da mücadele gerektiren durumların olabileceği bir dönem.

İkizler: Aile, ev, yuva, geçmiş ile ilgili konular odağınızda olacak. Aileden birilerinin sağlık gündemleri olabilir. Geçmişte kalmış bazı konulara kafa yorabilirsiniz. Aile büyükleriyle alakalı problemler, anlaşmazlıklar var ise çözüme kavuşabilir.

Yengeç: Yakın çevrenizle, kardeşlerle, eski dostlarla ilgili konular gündeminizde olabilir. Eski dostlarınızla ya da yakın akrabalarınızla veya kardeşlerinizle bazı anlaşmazlıklar, sağlık sorunları veya kafanıza taktığınız konular olabilir. Seyahatleriniz artabilir, iletişiminiz artabilir, yeni eğitimlere başlayabilirsiniz.

Aslan: Maddi konular odağınıza yerleşiyor. Bir süredir para giriş çıkışlarınız hızlanmış olabilir, parayı yönetme konusunda zorlanmışsanız, çözüm üretebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

Başak: Doğum günleriniz kutlu olsun Başaklar, sizin döneminiz başlıyor. Bu dönem parlayacağınız, kendinizi rahatça ortaya koyabileceğiniz, hareketleneceğiniz bir dönem. Yeni kararlar alabilirsiniz, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Terazi: Bir süredir geri planda verdiğiniz bazı mücadeleler olabilir, sağlık problemleriniz olmuş olabilir. Güneş Başak dönemi bunlara çözüm bulmanız açısından fayda sağlayacaktır. Arkanızdan iş çeviren bazı kişiler açığa çıkabilir. Aynı zamanda rüyalarınızda artışlar olabilir.

Akrep: Sosyal hayatınız, arkadaş çevreniz ve gruplar ön plana çıkıyor. Arkadaşlarınız ve dostlarınızdan fayda görebilirsiniz. Yeni sosyal gruplara girebilirsiniz. Hayata daha umut dolu bakabilirsiniz.

Yay: Gündeminizde, odağınızda iş ve kariyer var. Bir süredir kariyer anlamında sıkıntı yaşıyor veya mücadele etmeniz gereken durumlar olmuş olabilir. Şimdi fayda göreceğiniz, işinizde parlayacağınız bir dönem.

Oğlak: Sizler için, akademik konular, hukuksal konular, eğitim, medya yayıncılık ve seyahat konuları ön plana çıkıyor. Uzaklara gitmek veya eğitim almak isteyebilirsiniz. Uluslararası ticaretle uğraşanlar için faydalar var.

Kova: Ortak gelirlerle alakalı konular ve sağlık konuları ön plana çıkıyor. Miras, vergi, kredi, borçlar, eşin geliri gibi konularda sıkıntı yaşıyorsanız çözüm üretebilirsiniz. Sağlığa ve bağışıklık sisteminize dikkat etmenizde fayda var.

Balık: Sizin odağınızda evlilik, ortaklık ve ikili ilişkileriniz olacak. Evliliğinizde veya ilişkinizde var olan sorunları çözebileceğiniz bir dönem. Ortak gelirlerinizde de artışlar olabilir bu dönem. Yalnız olanlar için de yeni ilişkiler gündeme gelebilir.

Yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm. İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.