Başbakan, Metin Kuşu ziyaret etti

Başbakan, Metin Kuş'u ziyaret etti

Erdoğan, PKK teröristlerince gerçekleştirilen saldırıda yaralanan Çankırılı polis memuru Metin Kuş'u tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Kastamonu’da Başbakanlık otobüsünün bulunduğu konvoyda yer alan polis aracına yönelik saldırıda yaralanan Çankırı- Yapraklı Yakaören köyü nüfusuna kayıtlı polis memuru Metin Kuş’u tedavi gördüğü Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti.

Başbakan Erdoğan, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, saldırıda Başbakanlık otobüsünün bulunduğu konvoya eskortluk yapan aracı kullanan polis memuru Recep Şahin'in şehit olduğunu, diğer polis memuru Metin Kuş'un da yaralandığını hatırlattı. Şehit polis memuru Şahin'e Allah'tan rahmet, ailesine de sabır dileyen Erdoğan, ''Yanında Metin kardeşimiz vardı. Metin kardeşimiz araçtan çıkarak, sürünmek suretiyle yolun karşı tarafına geçmiş, orada kendisini koruma altına alarak bir müddet de onlarla müsademede bulundu. Atılan bombalar, başında deri altında yaralanmalara vesile oldu. Herhangi bir hayati tehlikesi yok. Doktorumuzun da ifadesiyle gayet güzel'' diye konuştu.
 

BİLİYORDUK
Temenni ederim ki bu süreç bu şekilde devam etmesin ama seçim öncesi böyle demokratik olmayan yollara terör örgütünün tevessül edeceğini zaten biliyorduk. Buna yönelik olarak belli tedbirler alınıyor ama tedbirler de sınırlı, sınırsız bir tedbir söz konusu değil, bir yere kadar alabiliyorsunuz. Özellikle partimize karşı şu anda bölücü terör örgütünün takındığı tavırlar ortada.

metin-kus-yarali-resim-04.jpg

SALDIRIYORLAR
Her yerde parti teşkilatlarımıza molotofkokteylleri ile saldırılar yapılıyor ama biz bundan asla yılmayacağız. Bu bizim demokrasi mücadelemizde, vatanımıza, ülkemize hizmet mücadelemizde, insanımıza hizmet mücadelemizdeki azmimizi daha da güçlendirmektedir. Yola çıkarken böyle çıktığımızı da meydanlarda ifade ettik. Bundan sonra da aynı şekilde kararlılıkla buna devam edeceğiz. Bundan onlar kendi lehlerinde herhangi bir umuda kapılmasınlar. Ben milletimden özellikle şunu ısrarla istiyorum, meydanı biz bu teröristlere, çetelere bırakmamalıyız. Bu ortak kararlılığımızla olur. Bu kararlılığımızı birlikte göstereceğiz. Vatan toprakları boş değil, meydan boş değil, bunu onlar da görecekler, yola bu şekilde devam edeceğiz.

İLGİLENDİRMİYOR
(Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Aysel Tuğluk’un önceki gün yaptığı açıklamaların anımsatılması üzerine) Hiç beni ilgilendirmiyor. Dün (Önceki gün) onunla ilgili açıklamaları yaptım. (Saldırının ardından bölgede yürütülen operasyonla ilgili soru üzerine) Çlışmaların devam ediyor. Bölgede 5-6 kişilik bir gruptan bahsediliyor. Karadeniz boyunca birçok yerde bu tür yapılanmalar var. Emniyet ve jandarma teşkilatı bölgede yoğun operasyonlar yürütüyor. Beklenen neticenin bir an evvel alınmasını temenni ediyorum.

NEYİ AMAÇLADI?
(Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ın saldırının hedefinin Ak Parti konvoyu olmadığı, konvoy tesadüfen geçtiği için böyle bir şey olduğu yönündeki açıklamaları olduğunun belirtilmesi üzerine) Açıklamasıyla neyi amaçladığını bilemedim. Açıklama yapmasına gerek yok. Güzergah o zaten, o güzergahtan gidiyordu. Saldırıyı terör örgütü PKK’nın üstlendi. Yöntem de terör örgütünün yöntemi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler