Bilgi kirliliğine ve hava olaylarına dikkat

Merhaba Sözcü18 okuyucuları. Yine astrolojik olarak hareketli bir haftaya giriş yapıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Mars’ın Regulus sabit yıldızıyla kavuşumunun, Jüpiter ile karşıt açısı yangınlara sebebiyet vermişti. Bu hafta ise aynı açı Merkür ile gerçekleşecek ve sert, abartılı hava olaylarına sebebiyet verebilir.

Haftaya Venüs Neptün olumsuz etkileşimi ile başlıyoruz. Geçen hafta da belirtmiştim, haftanın ilk günleri para ve ilişkiler konusunda temkinli olmakta fayda var. Aldanmaya, dolandırılmaya, sahtekarlığa açık etkiler var. Alışverişlerinizde, ticari ilişkilerinizde dikkat etmenizi öneririm. Özel ilişkilerde ise gerçekçi olunması gereken, kendimizi kandırmamamız gereken bir zaman dilimi haftanın ilk günleri. Para ve ilişkiler konusunda netleşememe, önünü görememe, belirsizlik ve hayal kırıklığı görülebilir. Aynı zamanda sulardan gelecek sıkıntılara, sağlık problemlerine, zehirlenmelere de sebebiyet verebilir.

whatsapp-image-2021-08-10-at-17-41-43.jpeg

Çarşamba günü ise Merkür Jüpiter karşıtlığı gerçekleşecek ve 2-3 gün etkili olacak. Bu etkileşim, abartılı hava olaylarına, bilgi kirliliğine, sosyal medya, internet ve elektronik sorunlarına sebebiyet verebilir. Eğitimle ilgili tartışmalar olabilir. İletişimde sıkıntılar, abartılı tepkiler görülebilir. Tutamayacağımız sözler vermemeye dikkat etmekte fayda var. Bu etkileşim aynı zamanda denizaşırı ticaretle ilgili gündemler de verebilir, pürüzler çıkarabilir.

12 Ağustos perşembe günü ise Merkür Başak burcuna geçiyor ve 30 Ağustos'a kadar bu yerleşimde kalacak. Eğitim, iletişim, ticaret konularında, kararlarımızda ve hizmet alanlarımızda daha planlı, daha organize ve daha titiz olacağız. Sağlığımızla daha çok ilgilenebiliriz.

Yine 12 Ağustos günü Venüs ve Plüton arasında olumlu bir etkileşim var. İlişkiler açısından oldukça güzel bir açı, değerlendirilebilir. Aynı zamanda para ve ilişkiler açısından, güçlü figürlerden destek ve yardımları da ifade eder. Çevremizdeki güçlü kişilerden destek görebiliriz, ilişkilerimizde daha derin ve tutkulu bağlar kurabiliriz.

Hafta sonu ise birtakım stresli açılar mevcut. Kazalara, spor sakatlanmalarına, iskelet sistemine, stres ve agresyona, alerjik durumlara ve zehirlenmelere dikkat etmekte fayda var. Genel olarak sağlık açısından dikkat gerektiren bir 20-25 günlük süreçteyiz. Başak burcu sağlıkla ilgilidir; Mars ve birçok iç gezegenin Başak'ta toplanması sağlık gündemlerine ister istemez vurgu yapıyor.

Sağlıklı, keyifli ve mutlu bir hafta diliyorum...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.