Kova dolunayı, Dünyada protestolar artabilir

Astrolojik açıdan son derece önemli bir haftaya, önümüzdeki dönem, dünya genelinde yaşanabilecek bazı gelişmelerin başlangıcına giriş yapıyoruz. 22 Ağustos’ta gerçekleşecek 29 derecedeki Kova Dolunayı son derece önemli olayların fitilini ateşleyebilir ve takip eden 15 gün boyunca etkisini gösterebilir.

Öncelikle haftaya, Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle başlıyoruz. İkili ilişkilerimiz ön plana çıkıyor. Sanat, estetik, uyum önem kazanmaya başlıyor. İlişkilerimizde daha dengeli, uyumlu, nazik olacağımız bir dönem başlıyor. İkili ilişkiler açısından son derece olumlu bir transit. Yeni başlangıçlar yapabiliriz yahut var olan ilişkilerimizde uyumu yakalayabiliriz. Ayrıca güzellik, estetik, kişisel bakım açısından da değerlendirilebilir.

Aynı zamanda hafta ortasından itibaren Venüs’ün hem Ay Düğümleri ile hem de Satürn ile yapacağı olumlu açılar, bazı kişilere yeni, kalıcı başlangıçlar, bazılarına ise ileriye dönük adımlar, kararlar getirecektir.

Bütün hafta birlikte ilerleyen Merkür ve Mars kavuşumunun etkisini en yoğun çarşamba ve perşembe günleri hissedeceğiz. İletişim çok hızlanabilir. Ticarette canlanma, alım satımlarda artış ve hareketlilik olabilir. Fakat burada aynı zamanda mücadele gerektiren durumlar da söz konusu olabilir. Bir uğraş, bir mücadele sonrası sonuç alma gibi düşünebiliriz. Sosyal medya ve seyahatle ilgili de hızlı gelişmeler olabilir. Bu iki gün trafikte son derece dikkatli olmakta, hız limitlerini aşmamaya ve trafikte kavga etmemeye dikkat etmekte fayda var. Trafik kazalarına ve laf dalaşlarına çok açık bir etki var. Sosyal medyada veya yayın organlarında da tartışmaların arttığını görebiliriz. Bu etkileşim aynı zamanda rüzgar artışına da sebep olabilir.

Perşembe ve Cuma günü etkili olacak olan Güneş Jüpiter karşıtlık açısı, patron, eş, baba, lider gibi otorite figürleriyle ilgili bazı olumsuz durumlara, streslere sebep olabilir. Bir durumu çok abartma eğiliminde olabiliriz. Fanatik ve kibirli tutumlar, egosal çatışmalar olabilir. Kalp rahatsızlıklarını da tetikleyebilir.

Cuma ve Cumartesi günleri de Mars ve Merkür’ün Uranüs ile yapacağı açı, ticaret ve girişimlerde güzel sonuçlar getirebilir. Spontane, sürpriz gelişmeler olabilir, ani seyahatler gündeme gelebilir. Özgürlük ve macera isteğimiz çok artabilir. Değişim için yeni kararlar alıp harekete geçebiliriz. Bu açı olumlu da olsa çok ‘hız’ vereceği için kazalara da açık bir etki veriyor. Fevri ve aceleci ve sabırsız olmamaya dikkat etmek gerek.

Haftanın en önemli gökyüzü olayı ise Pazar günü gerçekleşecek olan Kova Dolunayı. İşin teknik konularıyla, açılarıyla, kavuşumlarıyla sizi sıkmadan, dolunayı genel ana hatlarıyla anlatmaya çalışacağım.

Bu Dolunay dünya genelinde toplumsal olayları tetikleyebilir. Özgürlük isteğini, hak, hukuk, adalet, eşitlik kavramlarını gündeme taşıyabilir. İşin içinde Jüpiter de olduğu için burada bir aşırılık, coşku, abartı olabilir. Beklenmedik gelişmelere ve fevri hareketlere çok açık bir etki var. Dünya genelinde protestolar, ayaklanmalar, isyanlar görülebilir. Küçük bir etki, bir anda büyüyebilir. Cesaret, heyecan, dürtüsellik çok artacak. Sağduyulu olmak ve fevri davranışlardan kaçınmamız gereken günlerden geçeceğiz. Mantıklı, bilinçli ve akılcı davranmaya ve sakin kalmaya çalışmalıyız. Dolunaylar aynı zamanda, bir şeylerin açığa çıktığı, görünür olduğu zamanlardır. Bu dolunayda, bazı sanatçılar veya liderler hakkında yeni bir şeyler duyabiliriz, gizli saklı bazı konular ortaya çıkabilir.

Bir yandan kişisel yaşamlarımıza olan etkisine bakarsak da, bizi, değişim için son derece destekleyen bir Dolunay görüyoruz. Hayatınızda, kendinizde değiştirmek istediğiniz konular, özgürleşmek istediğiniz alanlar için son derece harekete geçirici ve faydalı etkiler barındırıyor. Hayatınızın hangi alanında özgürleşmeye ihtiyaç duyuyorsunuz? Nelerin, hangi koşulların değişmesini istiyorsunuz? Kendinize haksızlık yapıldığını düşündüğünüz konu, konular neler? Çarşamba gününden itibaren bu soruları sorabilirsiniz kendinize. Jüpiter’in etkisi ile de birtakım faydalar, fırsatlar ve şanslar da elde edebiliriz. Sosyalleşeceğimiz, sosyal grupların ön plana çıkacağı, sosyal sorumluluk hareketlerinin artacağı 15 günlük bir süreç olacaktır. Teknoloji, bilim ve uzayla ilgili yeni bilgiler duyabiliriz.

Sağlıklı, verimli ve keyifli bir hafta diliyorum...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.