Boğa dönemi, finans, gıda ve toprak odağımızda...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Haftaya 16 Nisan’da gerçekleşen Terazi Dolunayı etkisiyle başlıyoruz. İlişki ve sağlık gündemleri hala devam ediyor olabilir. Haftanın geri kalan etkilerine bakıldığında, Güneş’in Boğa Burcu'na geçmesini, Uranüs’ün açılarını ve yaklaşan Güneş Tutulması etkilerini görüyoruz.

Öncelikle pazartesi günü Merkür ve Uranüs kavuşum yapıyor. Zihni çok aktifleştiren bu açı gece uyumakta zorluk vermiş olabilir. Gün genelinde ani farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Parlak fikirler, pratik çözümler üretebilir, artan sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Ticaret, eğitim, iş ve finans konularında destekleyici bir açı, değerlendirilebilir. Aynı gün Venüs de bu kavuşuma güzel bir açı yapıyor. İlişkiler ve finans konularında sürpriz gelişmeler, ani başlangıçlar, gelen beklenmedik paralar olabilir. Akşamüstü saatlerinde ise bazı stresli etkiler olabilir. Güç çekişmeleri, takıntılar, otorite figürleri ile zıtlaşmalar yaşanabilir. Geçmiş ilişkilerle ilgili de bazı gelişmeler yaşanabilir, haber alınabilir.

Haftanın bir diğer gökyüzü hadisesi ise 20 Nisan Salı günü, Güneş’in Boğa Burcu'na geçmesi olacak. Bu transit süresince emniyet ve huzur ihtiyacımız artar. Finans konuları, maddi güvence, verim, konfor, keyif ve haz konuları odağımızda olacaktır. Koç'un ateş enerjisinden sonra Boğa döneminin toprak enerjisi, havayı daha sakin, dingin yapar, yumuşatır. Boğa beslenmeyle ilgili olduğu için, yeme içme ve gıda konuları gündemimize taşınacaktır. Bir taraftan Dünyada Boğa Burcu olduğu için toprak, yer kabuğu, doğa, tarım ile ilgili konular gündemi meşgul edecektir. Bu dönemin gölgesi ise sabit fikirlilik, inatçılık, mülkiyetçilik, rahata ve keyfe fazla düşkünlük olabilir.

Boğa dönemiyle birlikte aynı zamanda tutulmalar dönemine de giriş yapmış oluyoruz. Önümüzdeki bir ay boyunca hem para piyasaları ve finans konuları hem beslenme ve gıda hem de yer kabuğu hareketleri gündemi meşgul edecektir. Bireysel olarak ise tutulmalar, yaşamımızdaki önemli kadersel yol ayrımlarını ve yön değişikliklerini verir. İlki 30 Nisan’da, ikincisi ise 16 Mayıs’ta olacak olan Boğa/Akrep aksındaki tutulmaları önümüzdeki hafta, hem genel etkilerini hem de burç bazında detaylıca anlatacağım.

İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.