Bulunan ceset Turgay Haydara ait!

Bulunan ceset Turgay Haydar'a ait!

Bugün saat 15.30 dolaylarında jandarmaya yapılan ihbar sonucu Eldivan Saray göleti

yakınlarında, yola 20-25 m. mesafede toprağa gömülü bir erkek cesedinin 52 gündür kayıp olan marketçi Turgay Haydar'a ait olduğu kesinleşti. 

Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre, gündüz saat 15.30 dolaylarında bölgeden geçen kamyon şoförleri, ihtiyaç molası verdiklerinde, toprağa gömülü cesedin dışarıdan görünen ayaklarını farkediyorlar. Kamyon şoförlerinin jandarmayı aramasıyla bölgeye gelen ekipler, ayakları dışarıdan görünen ve vücudunun diğer kısmı toprağa gömülü olan erkek cesediyle karşılaşıyorlar.

Olay yerine ilk ulaşan jandarma ekipleri ile daha sonra polisin de bölgeye gelmesiyle, toprağa gömülü cesete ulaşılıyor. Başından vurulmuş olarak bulunan erkek ceset üzerinde kimlik tespiti çalışmaları başladı. Haberi yayıma verdiğimiz şu dakikalar itibariyle cesedin 52 gündür Çankırı'da aranan Turgay Haydar'a ait olabileceği şüphesi ağırlık kazanmış durumda.

VE BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ...
Eldivan Saray göleti çevresinde toprağa gömülü olarak bulunan cesedin, 52 gündür kendisinden haber alınamayan marketçi Turgay Haydar 'a ait olduğu bildirildi. Olay yerine götürülen Haydar ailesi, bulunan cesedin Turgay Haydar'a ait olduğunu teşhis ettiler. Kayıp Turgay Haydar'ın bulunan cesedi otopsi için Ankara'ya, Adli Tıp Kurumuna sevkedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler