Büyük Caminin "musalla taşı"na aşina adaylar!

Serhat Uysal son yazısında "Soruyorum; Siz hiç Büyük Cami’nin musallasından cenaze aldınız mı omzunuza?" demişti siyasi partilerin aday adaylarına!

Genel Başkanlar bu sesi duydu ve Çankırı'da baraj aşarak milletvekili çıkarma şansı olan Ak Parti ve MHP'nin kesin listelerinde "Büyük Caminin musallasından omuzlarına cenaze kaldıranlar" (!) listelerde yerlerini aldılar...

CHP, Has ve Saadet Partisi milletvekili adayları da "Büyük Cami musallasına uğrayanlardan" olabilir!

Şimdi sıra Çankırı insanında! "Musalla"cılarla "musallacı" olmayanlar arasındaki farkı ortaya koyma ve elde edilecek sinerjiyi sergileme fırsatını iyi değerlendirmelidir...

Doğaldır ki yeni başlayan bu süreci yaşamak ve ortaya çıkacak sonuçlarını da, bir öncesi ya da onun öncesi dönemlerle mukayese etme fırsatını bulmak zorundayız... Bütün bunları yaşamadan pazartesi itibariyle başlayan yeni süreçle ilgili buz üstüne yazı yazmanın pek bir anlam taşıyacağını düşünmüyorum.

Klasik cümle burada yine kendini gösteriyor: Bekle ve gör!

*  *  *

"Bukan aday olmayacak, Akman listeye giremeyecek!" başlıklı yazımı 7 Mart 2011 tarihinde kaleme almışım... 11 Nisan Pazartesi günü açıklanan Ak Parti milletvekili aday listesinde Dr. Nurettin Akman yer almadı!

Listelerin oluşması sürecinde ve açıklanmaya 24 saat kalıncaya kadar büyük bir mücadele veren milletvekili Dr. Akman'ın ipi göğüsleme konusundaki yetersizliğine ilerleyen günlerde (gerek görülürse) dokunabiliriz! Ancak burada 9 Nisan 2011 Cumartesi'ye ait ilginç gelişmeleri sizlere aktarma ihtiyacı hissediyorum.

Şöyle ki; Milletvekili Suat Kınıklıoğlu 2007 seçimlerinden bu yana telefonunu kapatmayan ender milletvekillerimizden bir tanesiydi! Dünyayı dolaşan Kınıklıoğlu, her şart ve zeminde telefonunu kapatmamasına karşın, geçtiğimiz Cumartesi günü saat 14.00 itibariyle "bildik" numarasını kapatmıştı!

Yılların verdiği tecrübe ile bu durumu değerlendirmek hiç de zor olmadı! Ve Pazartesi günü açıklanacak listede Kınıklıoğlu'nun da olmayacağı ortaya çıktı!

1. sıra adayı açık ara kendisini göstermişti: Av. İdris Şahin! Peki ya 2. sıra adayı!

İşte burada hayli zorlandım! Öylesine zorlandım ki, Hüseyin Filiz adını Ak Parti sitesinde görünceye kadar yaptığım sayısız telefon görüşmesini buraya dökmenin anlamsızlığı ortada!

Şu ya da bu şekilde listede yer bulan işadamı Hüseyin Filiz'in durumunu değerlendirmeye kalkarsam ilk söyleyeceğim cümle; Belediye Başkanı İrfan Dinç'in de Çankırı siyasetinde "ben de varım" (!) olabilir!

Mevcut durumun böylesi bir kanaati hangi yönde güçlendireceği ya da böylesi bir "sıcak yorum"un ne kadar ayakları yere basan bir tespit olacağını yine önümüzdeki süreçte yaşanılacak olaylar pekiştirecek!

Konuyla ilgili bir notum da Dr. Akman kıblecilerine: Yeni kıbleniz hayırlı olsun! (Neresi mi diye sormayın, gerçekten ayıp edersiniz)

O bildik cümle yine kendini gösterdi: Bekle ve gör!

*  *  *

Çok kısa olarak da Ankara'daki gecekondu ya da "batak" (!) oyun salonu olarak faaliyet gösteren Fed-Ba ile ilgili birkaç cümle söylemek zorundayım!

İstanbul'da ÇANDEF Genel Kurulunda kürsüde yaptığı şovla "Listelerde Çankırılı aday görmezsek BAĞIMSIZ aday çıkartır ve Çankırılı'nın gücünü dosta düşmana gösteririz" (!) diyen "Ba AC" dün gece çok sayıda Çankırılı'ya "AC bağımsız aday" şeklinde mesaj geçmiş!

Yakışır! Şayet mesaj doğru ve gerçekse Fed-Ba AC "bağımsız" aday olarak Başkent'te yaşayan 300 bin dolayındaki Çankırılı'nın oyuyla TBMM'de 24. dönem milletvekili olarak sandalye de bulur!

Yanılmıyorum değil mi! Bu tahminimde de "tam isabet" yaparak kariyerime kariyer katmak istediğimi bilmenizi ister, Büyük Caminin "musalla taşı"na aşina (!) milletvekili adaylarına seçim çalışmalarında başarılar dilerim.

Nereye mi gidiyorum! AC'ye seçim şarkısı yazmaya...

NOT: Son dakika masama düşen bilgi notuna göre gecekondu Fed-Ba AC'nin "bağımsız adaylığı" tıpkı diğer mesajları gibi kocaman bir balonmuş! Tam da seçim şarkısına odaklanmışken böylesi bir haber beni derinden yaraladı! Bilginize.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
10 Yorum